Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Tysiące piechurów na „beskidzkich wyspach”


06-09-2012


Już 9 września odbędzie się ostatnia piesza wyprawa w góry, organizowana w ramach trzeciej edycji akcji promującej turystykę aktywną „Odkryj Beskid Wyspowy”.


- Ideą organizowanego przez Województwo Małopolskie konkursu „Małopolska Gościnna” jest wspieranie najlepszych projektów, budujących markę Małopolski jako regionu o wiodącej ofercie turystycznej w kraju, jak i wspomaganie aktywności mieszkańców Małopolski w realizacji nowatorskich pomysłów w dziedzinie turystyki. Po raz kolejny wspieramy inicjatywę „Odkryj Beskid Wyspowy” która zachęca turystów i mieszkańców Małopolski do aktywnego wypoczynku na łonie natury - informuje Elżbieta Kantor, Dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.


Tegoroczna, trzecia już edycja akcji powoli dobiega końca, warto zatem wziąć udział w ostatniej wycieczce. W najbliższą niedzielę PTTK organizuje wyjście na górę Potaczkowa - wysoka na ponad 700 m n.p.m. przepięknie wznosi się nad Rabą Niżną i Niedźwiedziem. Zbiórka dla wszystkich ochotników w Parku Miejskim w Mszanie Dolnej o 9:00. Udział jest bezpłatny.


Beskid Wyspowy objęty jest projektem Zielone Schroniska. Dla turystów zostały wprowadzone nowe atrakcje oraz podwyższono jakość schroniska na Luboniu Wielkim, a także 10 innych schronisk w paśmie Gorców, Pienin i Beskidów. Modernizacja obiektów możliwa była dzięki funduszom pozyskanym przez PTTK ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.


Więcej informacji na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl


Komentujesz: Wielkie odkrywanie Beskidu Wyspowego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: rajd pieszy, beskid wyspowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie