Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2217)

Wielkanoc dla każdego

28-03-2013

Zamiast mycia okien – relaks w Łaźniach Piwnych lub kąpiel w kozim mleku. Zamiast szorowania podłóg – wyprawa na poszukiwanie złotego jaja. Wielkanoc w hotelu lub ośrodku wypoczynkowym łącząca tradycję z nowoczesnymi formami relaksu coraz częściej zastępuje domowe święta w szerokim rodzinnym gronie.

Wielkanoc to szczególny czas, zarówno w sensie religijnym, jak i świeckim. Przeżywana zgodnie z polską tradycją, kojarzą się ze święconką, zapachem wypieków i zabawami dzieci. Tymczasem dzisiejszy pęd życia często nie pozwala na skupienie się na tym, co jest najważniejsze – refleksji, budowaniu relacji i więzi.

– Wyjazd wielkanocny jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na tym, by rodzina - ta najbliższa - się zżyła. Dzięki komfortowi, jaki zapewnia hotel, nie skupiamy się na rzeczach pobocznych, tylko na sobie nawzajem. Dla niektórych jest to również szansa na ucieczkę od rodzinnego „obłędu” – spotkań w bardzo szerokim gronie, które czasem stanowią dobrowolny przymus – zauważa Marta Mika, psycholog.

Polskie obiekty hotelarskie dostrzegają te potrzeby, dbając przy to o to, by Wielkanoc zachowała swoje tradycyjne atrybuty. Dlatego stałym elementem programów wielkanocnych w wielu ośrodkach hotelowych jest rodzinne malowanie pisanek i dekorowanie koszyków wielkanocnych.

- Zjawisko wypoczynkowych wyjazdów świątecznych wpisuje się w proces atomizacji społeczeństwa. Ludzie nie czują tak silnej jak dawniej więzi ze wspólnotą parafialną, na terenie której mieszkają, ani szerszej więzi rodzinnej – zauważa dr Piotr Wróblewski, socjolog kultury. - Koncentrujemy się na małej grupie osób - w tym przypadku bardzo ważnej – najbliższej rodzinie. Widoczny jest też proces desakralizacji świąt. Ludzie kojarzą Wielkanoc przede wszystkim z malowaniem pisanek i święceniem pokarmów. Zapominają o duchowym sensie Wielkiego Tygodnia.

Ale oferta hoteli uwzględnia również świeckie potrzeby osób, dla których świąteczna przerwa od pracy nie ma znaczenia religijnego, a które poszukują atrakcyjnego pomysłu na spędzenie czasu.

Najczęściej takie propozycje związane są z odnową biologiczną. Na wiosnę chcemy wyglądać i czuć się lepiej. Ale w cenie jest każdy oryginalny, nowatorski pomysł na miarę wysokich oczekiwań współczesnego gościa hotelowego – zauważa Regina Berdy, dyrektor sieci współpracy hoteli i obiektów hotelarskich Złoty Standard. – Obiekty, które dbają o najwyższy standard obsługi gości potrafią dostosować ofertę do bardzo różnych gustów.

Szczegółowe informacje na stronie www.zlotystandard.info


Komentujesz: Wielkanoc dla każdego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wielkanoc, hotele, tradycja wielkanocna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie