Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wielka premiera Brackiego Pale Ale Belgijskiego05-12-2010


Do otwarcia pierwszej butelki Grand Championa Birofilia 2010 zostało już tylko kilka dni. Już w najbliższy poniedziałek wszyscy birofile posmakują kolejnego wyjątkowego piwa z Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie. Tego dnia do wyselekcjonowanych punktów sprzedaży w całej Polsce trafi, okrzyknięty polskim Beaujolais Nouveau, finalista Konkursu Piw Domowych Festiwalu Birofilia 2010.


W poniedziałek, 6 grudnia, po raz kolejny spotkają się dwa różne światy - piwowarstwa domowego oraz browaru przemysłowego. Do 200 wybranych przez Grupę Żywiec punktów sprzedaży trafi unikalne piwo - uwarzone zgodnie z recepturą domowej piwowarki, p. Doroty Chrapek. Brackie Pale Ale Belgijskie jest bowiem finalistą Konkursu Piw Domowych, który odbył się podczas tegorocznej edycji Festiwalu Birofilia 2010.Warzenie Brackiego Pale Ale Belgijskiego rozpoczęło się 15 października br. w tradycyjnych kadziach i otwartych zbiornikach fermentacyjnych cieszyńskiego browaru. To wtedy po raz pierwszy Dorota Chrapek wraz z piwowarami Brackiego Browaru Zamkowego rozpoczęła proces dostosowania swojej receptury do skali przemysłowej. Do Brackiego Ale z różnych stron świata sprowadzono dokładnie takie same składniki, jak te wykorzystane w trakcie domowego warzenia.


Do browaru na rzeką Olzą przybyły: 4 słody z Niemiec, specjalny szczep drożdży ze Stanów Zjednoczonych oraz 2 rodzaje chmielu z Polski. Uwarzono pięć warek a następnie piwo fermentowało i leżakowało przez prawie 40 dni. Butelkowanie Grand Championa Birofilia 2010 zakończyło się 26. listopada, kiedy to 750 hl piwa trafiło do 150 000 półlitrowych butelek. W browarze uwarzono 4500 razy więcej niż pani Dorota w swojej kuchni.


Oficjalna premiera Brackiego Belgijskiego Pale Ale odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00 w Cieszynie, zaś pierwszą butelkę otworzy sama autorka - Dorota Chrapek. Będzie to znak do rozpoczęcia sprzedaży w prawie 200 punktach w całej Polsce.


Szczegółowe informacje na stronie www.festiwal-birofilia.pl

Komentujesz: Wielka premiera Brackiego Pale Ale Belgijskiego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: piwo, cieszyn, browar żywiec, premiera, birofilia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie