Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wielka Brytania: podróż szlakiem Titanica


11-04-2012


1,3 tys. pasażerów z 20 krajów wyruszy w niedzielę na pokładzie luksusowego statku Balmoral szlakiem dziewiczego rejsu RMS Titanic, by dotrzeć w miejsce jego katastrofy dokładnie w stuletnią rocznicę, w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912r.


Organizator nostalgicznej wyprawy Miles Morgan Travel twierdzi, że popyt był tak duży, iż miejsca zostały wyprzedane dwa lata temu, a chętni zapisywali się na listę zwrotów. Wśród pasażerów jest grupa potomków i krewnych ofiar katastrofy, która w ten sposób chce ich upamiętnić. Jest to dla nich podróż życia.


Balmoral wyrusza w niedzielę po południu z Southampton do Cherbourga, a następnie do irlandzkiego Cobh - ostatniego portu, do którego liniowiec Titanic zawinął przed swą pierwszą i ostatnią podróżą przez Atlantyk.


Następnym etapem rejsu będzie Halifax w kanadyjskim stanie Nowa Szkocja, gdzie pochowano niektórych rozbitków Titanica. Z Kanady Balmoral obierze kurs na Nowy Jork, dokąd transatlantyk nie dopłynął. Wpłynięcie do nowojorskiego portu przewidziane jest na 18 kwietnia.


W miejscu katastrofy odprawione zostanie nabożeństwo w intencji ofiar. Statek zderzył się z górą lodową o godzinie 23.40 i w ciągu niespełna kilku minut wypełnił się wodą. Zginęło wówczas 1 517 osób. Ponad 700 zdołano uratować.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Wielka Brytania: podróż szlakiem Titanica

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wielka brytania, titanic


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie