Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Więcej wycieczkowców w Trójmieście06-12-2011


Rejsy weekendowe cieszyły się latem ubiegłego roku dużą popularnością wśród Szwedów. Ten sukces zainspirował Birka Cruises do poszerzenia swej oferty. Statek Birka Paradise wciąż będzie odbywać popularne dotąd rejsy do Visby i Bornholmu. Nowością będą rejsy piątkowe do Trójmiasta.


- Latem zwiększymy liczbę rejsów weekendowych do ośmiu. Będą one organizowane na trzech trasach po Bałtyku. Rozpoczniemy je w święto Midsommar (22 czerwca) i zakończymy w połowie sierpnia. Każdy z nich trwać będzie dwa, trzy lub cztery dni. Oczywiście w dni powszednie Birka Paradise będzie odbywać swoje dotychczasowe 22-godzinne rejsy – powiedział Lars Näslund, dyrektor zarządzający Birka Cruises.


Nowością będzie czterodniowy rejs do Polski. Przedstawiciele Birka Cruises podkreślają, że Trójmiasto będzie stanowić bardzo atrakcyjną ofertę dla turystów.


- Podczas naszych rejsów nie tylko destynacje stają sie magnesem. Sam pobyt na pokładzie staje się przeżyciem. Nasze statki są jedynymi prawdziwymi wycieczkowcami na Bałtyku; podczas naszych rejsów weekendowych oferujemy swoistą jakość nadającą rejsom nowy wymiar – dodał Lars Näslund.


- Cieszymy się z rozwoju turystyki cruisingowej skierowanej do naszego regionu – nie dalej jak we wrześniu br. wspólnie z samorządami Gdańska i Gdyni oraz ich portami promowaliśmy się wspólnie na targach turystyki cruisingowej SeaTrade w Hamburgu. Jestem przekonana, że oferta Trójmiasta i całego województwa pomorskiego jest w stanie przyciągnąć kolejne wycieczkowce – powiedziała Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.


Podczas rejsu weekendowego do Polski statek zawinie również do portów Rönne na Bornholmie i Visby na Gotlandii. Trasa rejsu: Sztokholm-Rönne, Rönne-Gdynia, Gdynia-Visby, Visby-Mariehamn (Maarianhamina), Mariehamn (Maarianhamina)-Sztokholm. We wszystkich portach, które odwiedzi Birka Paradise będą organizowane wycieczki z przewodnikiem.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Więcej wycieczkowców w Trójmieście

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: trójmiasto, gdańsk, rejsy weekendowe, birka cruises


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie