Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Więcej pociągów na Wszystkich Świętych


25-10-2010


Więcej pociągów i dodatkowe wagony na najpopularniejszych trasach to oferta przewoźników kolejowych na Wszystkich Świętych. Pierwsze świąteczne pociągi wyjadą na szlaki pod koniec przyszłego tygodnia; powrotne zaplanowano na początek listopada.

Jak zapowiada PKP Intercity, od piątku 29 października do poniedziałku 1 listopada, na trasy wyruszy ponad tysiąc pociągów tego przewoźnika, w tym ponad dwadzieścia składów uruchomionych specjalnie na okres świąteczny.


Więcej pociągów PKP Intercity pojedzie m.in. na trasach Warszawa - Toruń - Gdynia, Białystok - Warszawa, Łódź - Terespol, Przemyśl - Warszawa, Kraków - Wrocław, Warszawa - Kraków, Lublin - Warszawa, Poznań - Szczecin. Spółka zapowiada też, że w miarę możliwości technicznych do pociągów cieszących się największym zainteresowaniem podróżnych będą dołączane dodatkowe wagony.

Ponadto, na przyszły weekend przewoźnik planuje przedłużyć o jeden dzień termin obowiązywania weekendowych ofert - Biletu Podróżnika oraz Biletu Weekendowego. Z ofert będzie można skorzystać pomiędzy piątkiem 29 października 2010 r. od godz. 19 a wtorkiem 2 listopada 2010 r. do godz. 6.

Dodatkowe pociągi uruchomią na czas świątecznego weekendu także Przewozy Regionalne. "Pociągi zostały ujęte w rozkładzie jazdy" - powiedział PAP rzecznik spółki Piotr Olszewski.

Przewoźnik uruchamia dziennie ok. 3 tys. pociągów w ruchu regionalnym i kilkadziesiąt międzywojewódzkich połączeń InterRegio. Jak wyjaśnił rzecznik, przykładowo zachodniopomorski zakład spółki uruchomi dodatkowe pociągi ze Szczecina do Kołobrzegu czy ze Szczecina do Szczecinka.

Przewozy Regionalne również zapowiadają, że na najpopularniejszych trasach - o ile będzie to możliwe - będą jeździć wzmocnione składy - z podczepionymi dodatkowymi wagonami i z większą liczbą miejsc.

W tym roku dzień Wszystkich Świętych wypada w poniedziałek.


źródło: przewodnik.onet.pl
foto: John Thaxter

Komentujesz: Więcej pociągów na Wszystkich Świętych

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie