Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2263)

Weekend z turystyką aktywną w Szczecinie

26-08-2013

Za niecałe dwa tygodnie, w Szczecinie, w dniach 6-8 września odbędzie się Orient Gryf Szczecin 2013. W imprezie wziąć udział może każda chętna osoba – od początkującej do zaawansowanej. Dla uczestników przygotowano trasy od 5 do 80 km w formie kajakowej, pieszej lub rowerowej.

- Jedni nazwą je przygodą, spacerkiem, inni zaś wyzwaniem. Lecz łączyć będzie je chęć aktywnego spędzenia czasu na łonie natury; lasów i akwenów otaczających miasto Szczecin. Jedni mogą traktować imprezę jako trening przed wydarzeniami typu Adventure Race, gdzie dystanse są od 50 do 200 km. Inni jako przygodę turystyczną i wyzwanie – przekonują organizatorzy.

Orient Gryf Szczecin 2013 to połączenie kilku, dotychczas organizowanych imprez i skumulowanie ich w jednym weekendzie. Łącznie przygotowano pięć tras z podziałem na formy ich pokonania oraz trasę połączoną (kajaki, pieszo, rower).

- V Szczeciński Kajakowy Rajd na Orientację „POD PRĄD”. To około 20-km trasa po rzece Płoni od Szczecina Jezierzyc do Szczecina Dąbia. Trasa przewidziana jest dla uczestników zaawansowanych. Na trasie są przenoski, zwalone drzewa i inne przeszkody. Według organizatorów nawet początkujący kajakarze dają sobie radę w pokonaniu rzeki w około osiem godzin na tym odcinku. Start: 7 września, Szczecin Jezierzyce most na Płoni godz. 9:00. Należy zapoznać się ze szczegółowych, oddzielnie przygotowanym regulaminem. Impreza klasyfikowana jest do Pucharu Polski w Kajakowych Imprezach na Orientację.
- Trasa piesza TP30. Trasa prowadzi po kompleksach leśnych Puszczy Bukowej i okolic na bazie istniejących szlaków pieszych oraz dróg leśnych. Długość 30 km podana jest w linii prostej, co oznacza że należy doliczyć kilka dodatkowych kilometrów. Trasa do pokonania nawet dla niezbyt wprawionych piechurów. Teren o urozmaiconej rzeźbie terenu. Start: 7 września, Szczecin Dąbie – polana rekreacyjna przy ulicy Tczewskiej.
- Trasa rowerowa TR30. Trasa prowadzi po kompleksach leśnych Puszczy Bukowej i okolic na bazie istniejących szlaków pieszych oraz dróg leśnych. Długość 30 km podana jest w linii prostej, co oznacza że należy doliczyć kilka dodatkowych kilometrów. Trasa do pokonania nawet dla niezbyt wprawionych rowerzystów. Teren urozmaiconej rzeźbie terenu. Start: Szczecin Dąbie – polana rekreacyjna przy ulicy Tczewskiej.
- Trasa mieszana ELITAMIX80. Trasa dla zaawansowanych uczestników. Pokonują trasę w mixie. Pierwszy etap to trasa rowerowa 30 km, drugi etap – trasa piesza 30 km zaś trzeci etap kajakowy około 20 km – a wszystko w czasie 18 godzin. Uczestnicy spływają do Szczecina Dąbie. Tutaj krótki odpoczynek i start do trasy rowerowej. Następnie trasa piesza w godzinach nocnych. Start: 7 września, Szczecin Dąbie – polana rekreacyjna przy ulicy Tczewskiej. Trasa kajakowa zaliczana do Pucharu Polski w Kajakowych Imprezach na Orientację.
- IV Kajakowy Rajd na Orientację „DĄBSKI AZYMUT” o puchar Komendanta Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP w Szczecinie. Trasa przewidziana jest dla uczestników początkujących. Prowadzi po jeziorze Dąbie, Regalicy i Płoni. Trasa to długość około 8-10 km, czyli odcinek do pokonania nawet przez słabo zaprawionych w kajakowych bojach uczestników. Corocznie impreza ciesząca się największą popularnością. Start: 8 września, HOM Szczecin Dąbie. 9:00. Impreza klasyfikowana do Pucharu Polski w Kajakowych Imprezach na Orientację.
- XXIV Rekreacyjna Impreza na Orientację „ZEPSUTE KOMPASY”. Impreza typowo rekreacyjna dla uczestników indywidualnych jak i rodzin. Przygotowane są trasy dla uczestników do 13 roku życia, od 13 roku życia oraz rodzinna. Impreza odbywa się w Parku Leśnym „Zdroje”. Start: 8 września, Polana Słoneczna obok jez. Szmaragdowe godz. 10:30.

Więcej informacji na stronie www.orientgryf.pl


Komentujesz: Weekend z turystyką aktywną w Szczecinie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: rower, kajakarstwo, szczecin, turystyka rowerowa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie