Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Weekend na 17-tym Południku21-11-2011


Serce Dolnego Śląska tętni życiem. W jesiennym klimacie, jak na Europejską Stolicę Kultury 2016 przystało, kusi szeregiem niezwykle ciekawych wydarzeń. Wrocław leniwie, aktywnie czy ekstremalnie? Najbliższy weekend upłynie pod znakiem kultury.


Wrocławski Festiwal Gitarowy to jedna z najciekawszych imprez na świecie, a z pewnością najatrakcyjniejsza na polskiej scenie gitarowej.


- Festiwal łączy rożne style muzyczne, uwodzi pięknem gitary klasycznej, zachwyca tańcem, śpiewem flamenco i energią muzyki jazzowej. Od 18 do 27 listopada najwybitniejsi muzycy z całego świata zapiszą się na kartach 14 – letniej już tradycji Festiwalu. Niekwestionowana gwiazda tegorocznej edycji jest Paco de Lucia, który wystąpi wraz z zespołem 27 listopada w Hali Stulecia w ramach spektakularnego Finału - przekonuje Justyna Wojciechowska, redaktor naczelna portalu Znanenieznane.pl.


25 listopada w urokliwej Klubokawiarni Mleczarnia publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertu austriackiego duetu gitarowego - Michaler Langer & Sabine Ramusch.


Sobotę rozpoczynamy od aktywnego zwiedzania. Do wyboru nieznane zakątki istniejącego od 1702 roku Uniwersytetu Wrocławskiego, oaza spokoju i piękna w Ogrodzie Botanicznym, „polowanie” na dzikiego zwierza we wrocławskim ZOO czy spotkanie z historią za sprawą Panoramy Racławickiej. A na deser ósma edycja One Love Sound Fest, czyli największego na świecie halowego festiwalu muzyki reggae w Europie.


27 listopada to zdecydowanie nie ostatnia niedziela we Wrocławiu. Urokliwy Rynek z przepięknym późnogotyckim Starym Ratuszem zachęca do spacerów. Obowiązkowo Plac Solny, niegdyś plac targowy, dziś kusi zapachem kwiatów we wszystkich kolorach tęczy. Na spacerowym szlaku nie może zabraknąć również najstarszej zabytkowej części Wrocławia – Ostrowa Tumskiego.


Festiwal znalazł się w prestiżowym gronie pięciu najważniejszych imprez w ramach projektu Take Five Europe. Festiwal wystartował 6 listopada! Tegoroczną ósmą już edycję uświetni saksofonista Sonny Rollins, żywa legenda muzyki jazzowej.


Źródło: znanenieznane.pl


Komentujesz: Weekend na 17-tym Południku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wrocław, dolny śląsk, europejska stolica kultury, festiwal gitarowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie