Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawskie Prawykonania 201013-10-2010


Dla wielbicieli talentu Jacquesa Loussiera, muzyki klasycznej i jazzu orkiestra Warsaw Camerata oraz Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna przygotowały wspaniałą niespodziankę - koncert Warszawskie Prawykonania.

W Warszawie odbędzie się polska premiera dwóch Koncertów skrzypcowych, których twórcą jest jeden z najciekawszych pianistów jazzowych i kompozytor – Jacques Loussier. Będzie to również światowe prawykonanie obu koncertów podczas jednego wieczoru.
Jako solista wystąpi znakomity skrzypek Adam Kostecki – profesor Musikhochschule w Hannoverze, uczeń Davida Ojstracha, który zagra z towarzyszeniem orkiestry Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego. Gościem specjalnym będzie Tomasz Tłuczkiewicz - dziennikarz muzyczny i znawca muzyki jazzowej, który przybliży sylwetkę kompozytora i jego osiągnięcia artystyczne.
Muzyka J. Loussiera z powodzeniem przełamuje stereotypy i jest świetnym pomostem między muzyką klasyczną i jazzem, czego doskonałym przykładem są oba koncerty skrzypcowe. Żywiołowość połączona z radością gry, egzotyka, perfekcyjna wirtuozeria, cudowne kantyleny, zachwycająca muzyka i jej fascynująca świeżość, składają się na arcyciekawą i intrygującą podróż muzyczną.

Nie można przegapić koncertu Warszawskie Prawykonania, bo dzięki porywającym kompozycjom i błyskotliwym artystom, będzie wybornym muzycznym antidotum na chłodny październikowy wieczór i jesienną depresję.


Koncert Warszawskie Prawykonania odbędzie się 29 października 2010 r. o godz. 19:00 w kościele Ewangelicko-Reformowanym przy al. Solidarności 74 w Warszawie. Na wydarzenie będą obowiązywać bilety wstępu w wysokości 10 i 15 zł.


Polska Wita jest patronem medialnym Wydarzenia

Komentujesz: Warszawskie Prawykonania 2010

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: muzyka klasyczna, jazz, warszawa, warszawskie prawykonania, koncert, skrzypce


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie