Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawa: zamknięcie ul. Prostej


09-09-2010


Od soboty zamknięta dla samochodów zostanie ul. Prosta - na odcinku między ulicami Towarową i Karolkową. Zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Utrudnienia spowodowane są rozpoczęciem prac związanych z budową II linii metra.

Zamkniętą dla ruchu ul. Prostą kierowcy będą mogli ominąć ulicami: Karolkową, Przyokopową, Kolejową, Towarową (lub Płocką), Wolską, Al. Solidarności, Okopową i Towarową - poinformował stołeczny ratusz.

Kierowcy jadący ul. Towarową z kierunku od pl. Zawiszy będą mogli skręcić w lewo w ul. Kolejową, gdzie powstał specjalny pas do skrętu w lewo, dojechać do ul. Przyokopowej, a następnie ul. Przyokopową i Karolkową dostać się do ul. Kasprzaka. Tu będą musieli skręcić w lewo - w stronę al. Prymasa Tysiąclecia.

Podobną trasą, tylko w przeciwnym kierunku, będą omijali teren budowy kierowcy chcący dojechać z ul. Kasprzaka do ul. Towarowej. Będą mogli także skręcić wcześniej w ul. Płocką i ul. Wolską oraz al. Solidarności dojechać do ul. Okopowej i Towarowej.

Ulicą Kasprzaka - w kierunku ronda Daszyńskiego - możliwy będzie jedynie dojazd do ul. Karolkowej i skręt w prawo - w kierunku ul. Kolejowej. W lewo z ul. Kasprzaka w ul. Karolkową będą mogły skręcać tylko pojazdy komunikacji miejskiej.

Kierowcy, chcący pojechać ulicami Prostą i Kasprzaka w kierunku zachodnim, będą musieli skręcić na rondzie Daszyńskiego w prawo, aby ul. Towarową i Okopową dotrzeć do al. Solidarności, a następnie ul. Wolską i Płocką dojechać do ul. Kasprzaka. Do ul. Kasprzaka będzie można także dojechać, skręcając na rondzie Daszyńskiego w lewo (w kierunku pl. Zawiszy) i dojeżdżając ul. Towarową do ul. Kolejowej i dalej ulicami Przyokopową i Karolkową.

Na ul. Przyokopowej - między ul. Grzybowską a ul. Hrubieszowską - oraz na ul. Hrubieszowskiej zmieni się kierunek ruchu. Na ul. Przyokopowej możliwa będzie jazda tylko w kierunku ul. Hrubieszowskiej; ul. Hrubieszowską będzie można pojechać tylko w kierunku ul. Karolkowej.

Dojazd do Muzeum Powstania Warszawskiego będzie możliwy wyłącznie od ul. Grzybowskiej (od strony ul. Siedmiogrodzkiej). Na ul. Grzybowskiej, pomiędzy ul. Karolkową a ul. Towarową, jeden pas ruchu zostanie przeznaczony tylko dla komunikacji miejskiej. Tędy będzie poprowadzony objazd dla autobusów.

Autobusy od skrzyżowania ulic Kasprzaka i Karolkowej pojadą do ul. Grzybowskiej, a następnie ul. Towarową, przez rondo Daszyńskiego, wrócą na swoje stałe trasy. Trasy zmienią autobusy linii 105, 125, 159, 178, 501, 506, 507, N45 i N95. Nowe trasy dla linii nocnych zostaną wprowadzone w nocy z soboty na niedzielę, a linii dziennych - w niedzielę.

Od poniedziałku ulicami Prostą, Skierniewicką i Kasprzaka nie jeżdżą tramwaje. Wrócą na nie dopiero za trzy lata.

Wszelkie informacje na temat budowy centralnego odcinka II linii metra można znaleźć na stronie: http://metro2.ztm.waw.pl.

Informacje o utrudnieniach w ruchu znajdują się na stronie: http://inwestmapa.um.warszawa.pl. Tu także można zamówić usługę powiadamiania SMS o zmianach w organizacji ruchu. Każdy, kto zarejestruje się na stronie serwisu i poda numer swojego telefonu komórkowego, będzie otrzymywał bezpłatne komunikaty o wprowadzanych nowych organizacjach ruchu.

Informacje o zmianach w komunikacji miejskiej dostępne są na stronie Zarządu Transportu Miejskiego: www.ztm.waw.pl.


źródło:PAP/przewodnik.onet.pl

Komentujesz: Warszawa: zamknięcie ul. Prostej

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie