Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawa wśród najtańszych stolic Europy20-04-2011


W pierwszym kwartale 2011 r. znacznie wzrosły ceny noclegów hotelowych w wielu dużych miastach. W międzynarodowym rankingu na pierwszym miejscu plasuje się Sydney, tuż przed Vancouver. Za to najmniej za nocleg można było zapłacić w Pradze, Pekinie i Kuala Lumpur.


Po ogólnym spadku cen za hotele w pierwszym kwartale 2010 roku, podróżnych zaskoczył ich wzrost w większości dużych miast w okresie pierwszych trzech miesięcy 2011 roku – tak wynika z najnowszego sondażu cen usług hotelowych przeprowadzonego przez HRS. W ramach badania portal dokonał porównania cen pokoi hotelowych w 50 miastach na terenie Niemiec, Europy i reszty świata.


Miasta, które do tej pory skorzystały najmniej z poprawy koniunktury to zwyczajowo bardziej przystępne cenowo stolice w Europie Wschodniej, takie jak Praga czy Budapeszt. W Pradze ceny pozostały prawie na niezmienionym poziomie 55 euro, podobnie jak w analogicznym okresie ubiegłego roku. Stolica Czech pozostaje więc miastem z najbardziej atrakcyjnymi cenami pokoi hotelowych w Europie. Budapeszt odnotował nawet niewielki spadek cen do poziomu nieco poniżej 64 euro. Podróżni mogą spodziewać się podobnie niedrogiego zakwaterowania w Atenach, Stambule, Lizbonie i Warszawie.


Wzrosty cen w miastach europejskich w pierwszym kwartale są podyktowane większym udziałem klientów biznesowych niż turystów. W przypadku Warszawy obserwuje się podobną sytuację - niewielki co prawda wzrost ceny średniej, przy niemalże tym samym co w ubiegłym roku obłożeniu. Nadal jesteśmy cenowo jedną z najbardziej atrakcyjnych w Europie destynacji, aczkolwiek już nie najtańszą, komentuje Rafał Burski Revenue Manager, sieć PUHIT S.A.


Więcej informacji na stronie www.hrs.com


Komentujesz: Warszawa wśród najtańszych stolic Europy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, podróże, hotele, stolica, rezerwacje


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie