Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Stolica Polski wśród najtańszych miast Europy09-12-2010


Według ogłoszonego w środę raportu firmy Pricerunner, Wilno oraz Praga mają najniższe ceny w Europie, Warszawa pod tym względem jest zaś na trzecim miejscu. Najtańszym miastem świata jest Bombaj, zaś najdroższym Oslo.


Ranking porównywał ceny 25 produktów lub usług w 32 miastach świata. Wzięto pod uwagę m.in., ile kosztuje w danym miejscu kawa na wynos, książka, bilet do kina, konkretny model telefonu komórkowego czy też dany kosmetyk.
W zeszłorocznej zestawieniu Pricerunner’a, to właśnie Warszawa była najtańszym miastem Europy. W tym roku stolica Polski okazała się droższa od Wilna (1 miejsce) oraz Pragi (2). Według raportu, wyższe ceny niż w Warszawie są w Berlinie (4), Budapeszcie (5), Moskwie (6), Londynie (7) oraz Lizbonie (8).


Wśród porównanych produktów, najtaniej w Warszawie można kupić słynną powieść kryminalną Stiega Larssona pt. "Zamek z piasku, który runął". Za tę samą książkę najwięcej zapłacimy w Kopenhadze. W Warszawie najwięcej zaś trzeba zapłacić za jeden z firmowych tuszy do rzęs. Podobny kosmetyk jest najtańszy w Nowym Jorku.


Jak się okazuje, Warszawa nie jest zbyt tania dla przeciętnej rodziny z małymi dziećmi. Tego rodzaju turyści, biorąc pod uwagę ich potrzeby, mniej wydadzą w Wilnie, Pradze, Budapeszcie, a nawet w stolicy Niemiec, Berlinie. Warszawę powinni też omijać miłośnicy gadżetów i nowości technicznych. W Europie modny sprzęt lepiej kupować w Berlinie, Wiedniu, Amsterdamie oraz Paryżu. Najtańsze zakupy tego typu można zrobić w Nowym Jorku oraz San Francisco.


Jak podaje Pricerunner, Warszawa jest 9. najtańszym miastem na świecie. Najniższe ceny są w Bombaju (1), Bangkoku (2), San Francisco (3) oraz Dubaju (4). Najdroższym miastem świata, podobnie jak w zeszłym roku, jest Oslo. Pod tym względem kolejne miejsca zajęły: Sao Paulo, Sydney, Sztokholm oraz Reykjavik.


Źródło: PAP/wp.pl

Komentujesz: Warszawa wśród najtańszych miast Europy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, pricerunner, miasta europy, najdroższe miasta świata, berlin


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie