Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2247)

VI Letni Festiwal Nowego Miasta

08-07-2013

Po raz szósty w Warszawie, w dniach od 26 lipca do 11 sierpnia br. odbędzie się Letni Festiwal Nowego Miasta. Wydarzenie dedykowane jest wyłącznie muzyce polskiej, szczególnie kompozycjom zapomnianym, a jednak niezwykle ciekawym. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

W ciągu trzech weekendów tegorocznego VI LFNM, odbędzie się aż 15 imprez.
W festiwalowe piątki wystąpi zespół wokalny proMODERN z muzyką kompozytorów warszawskich (26.07), Opium String Quartet (02.08) i zdobywca „Paszportu Polityki” - TWOgether Duo (09.08).

W każdą sobotę przed południem najmłodsi wyruszą w świat muzyki w towarzystwie Filharmonii Przedszkolaka. Później na Rynku Nowego Miasta wystąpi: zespół folkowy Mosaic (27.07), kwintet Trombastic (03.08), kwartet Merlo (10.08). Po koncertach plenerowych przewodniczka Karolina Paczyńska poprowadzi spacery po Nowym Mieście.

Każdy z niedzielnych koncertów festiwalu będzie poświęcony muzyce polskiej z różnych epok, która zabrzmi w wykonaniu Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyr. Macieja Żółtowskiego (28.08), zespołu muzyki dawnej Sabionetta (04.08) i orkiestry Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego (11.08). Podczas tych koncertów zabrzmią polskie zabytki muzyczne - Kancjonał Zamojski i Musica Claromontana oraz muzyka G. Bacewicz, M. Karłowicza i K. Szymanowskiego.

Wydarzenia VI LFNM 2013 będą odbywać się na warszawskim Nowym Mieście: w Sali Prowincjalskiej przy kościele pw. św. Jacka (ul. Freta 10), w ogrodzie Fundacji Sto Pociech (ul. Freta 20/24a), na Scenie Letniej na Rynku Nowego Miasta oraz
w kościołach: Stygmatów św. Franciszka (ul. Zakroczymska 1), Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Przyrynek 2) i pw. św. Jacka (ul. Freta 10).

Szczegółowe informacje oraz program wydarzeń festiwalu można znaleźć na stronie www.fnok.pl


Komentujesz: Warszawa: VI Letni Festiwal Nowego Miasta

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, letni festiwal nowego miasta


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie