Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawa na mocnej pozycji w rywalizacji o Green Climate Fund

25-08-2012

Rosną szanse Warszawy w rywalizacji o siedzibę Zielonego Funduszu Klimatycznego. Podczas pierwszego spotkania zarządu Funduszu w Genewie odbyła się m.in. prezentacja poszczególnych kandydatur.


Warszawa rywalizuje o lokalizację siedziby Zielonego Funduszu Klimatycznego (Green Climate Fund - GCF) z pięcioma konkurentami: Bonn (Niemcy), Mexico City (Meksyk), Windhoek (Namibia), New Songdo City (Republika Korei) i Genewa (Szwajcaria).

Prezentacje miast są częścią trwających w Genewie obrad zarządu Funduszu, który następnie zarekomenduje konferencji Stron UNFCCC miasto do zatwierdzenia. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas kolejnej Konferencji klimatycznej ONZ w Doha, w grudniu tego roku.


Wśród najważniejszych atutów Warszawy, jej przedstawiciele z Wiceprezydentem Michałem Olszewskim wskazywali m.in.: dogodne położenie w centrum Europy, wysoki poziom bezpieczeństwa i standard życia przy niskich kosztach utrzymania, rozwiniętą infrastrukturę, w tym dwa lotniska obsługujące połączenia międzynarodowe oraz dostępność wykształconych kadr.


Prowadzone przez Zarząd ustalenia dają Warszawie bardzo dobre warunki do konkurowania z innymi miastami. Przez kolejne tygodnie Polska i Warszawa nadal będą obecne ze swoją ofertą w najważniejszych miejscach, gdzie prowadzi się negocjacje klimatyczne.


- Warszawska oferta jest atrakcyjna i skrojona na miarę oczekiwań GCF. Uważam, że Warszawa jest najlepszym miejscem do zlokalizowana tego typu instytucji, nie tylko z uwagi na dogodne warunki życia i poziom bezpieczeństwa, ale również z uwagi na aktywność władz miasta w zakresie polityki ochrony klimatu i zachowania dziedzictwa przyrodniczego.

Działamy aktywnie również w tym zakresie na arenie międzynarodowej w ramach współpracy pomiędzy innymi metropoliami w Eurocities i C-40 Cities oraz w gronie sygnatariuszy Porozumienia Burmistrzów – powiedział Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.


Zielony Fundusz Klimatyczny powstał jako instrument finansowy Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (United Nations Framework Convention on Climate Change – UNFCCC). Jego głównym zadaniem jest zapewnienie sprawnej realizacji projektów realizowanych w krajach rozwijających się na rzecz ograniczania emisji gazów cieplarnianych. Przewiduje się, że do 2020 roku wartość wspieranych przez Fundusz projektów osiagnie co najmniej 100 mld dolarów.


Źródło: um.warszawa.pl


Komentujesz: Warszawa rywalizuje o Green Climate Fund

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie