Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawa: Radosne Święto Niepodległości


10-11-2010


W Święto Niepodległości, 11 listopada, Miasto st. Warszawa zaprasza na defiladę historyczną na Trakcie Królewskim. Umundurowanie i uzbrojenie z lat 1920-45, samochody wojskowe, 50 koni, atrakcje w Muzeum Wojska Polskiego a na koniec dnia pokaz sztucznych ogni!
11 listopada świętujemy radośnie!

Defilada historyczna, w której maszerują rekonstruktorzy to już warszawska tradycja. Przemarsz zwyczajowo rozpoczyna się po zakończeniu uroczystości państwowych pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Około godz. 13.30 defilada ruszy z placu Piłsudskiego, przejdzie Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i ok. 14.30 dotrze do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie rekonstruktorów pozdrowi Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Defilada na Trakcie rokrocznie ściąga tłumy warszawiaków i turystów. Jest wielką atrakcją dla dzieci, wśród których najwięcej emocji budzi sprzęt zmechanizowany i konie. Reakcje na ich przemarsz są bardzo spontaniczne – widzowie pozdrawiają rekonstruktorów i głośno klaszczą. Maszerujący jak i obserwatorzy doskonale się przy tym bawią.


Po defiladzie zapraszamy wszystkich do Muzeum Wojska Polskiego, które przygotowało atrakcje historyczno-edukacyjne pt.: „Dotknij Niepodległości”. O godz. 16.00 w namiocie na dziedzińcu warszawiacy będą mogli się spotkać z twórcami filmu „Bitwa warszawska 1920” – reżyserem Jerzym Hoffmanem, aktorami i operatorami.
O godz. 19.30 nad Warszawą rozbłysną sztuczne ognie, które zakończą ten pełen atrakcji i zabawy dzień.

Organizatorami wydarzeń 11 listopada są Miasto st. Warszawa, Muzeum Wojska Polskiego, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Telewizja Polska.

Więcej o programie i uczestnikach na www.um.warszawa.plźródło: www.um.warszawa.pl

Komentujesz: Warszawa: Radosne Święto Niepodległości

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie