Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nowa iluminacja Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie25-12-2010


W czwartek po południu Pałac Kultury i Nauki objawił się w niecodziennym oświetleniu. Nowa iluminacja będzie działać codziennie, od zmierzchu do północy. Na energooszczędne oświetlenie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków stolicy, wydano 2,2 mln zł.


Do oświetlenia budynku wykorzystano lampy LED o mocy 600 i 150 W, które zostały rozmieszczone na różnych poziomach budynku. Dzięki temu oświetlone będą wszystkie elewacje na wysokości od 6. do 30. piętra.


Nowa iluminacja zużywa mniej więcej tyle energii, co jedna z szybkobieżnych wind w PKiN, czyli czterokrotnie mniej niż tradycyjne systemy oświetleniowe. Całość sterowana jest komputerowo. 

 

Oświetlenie wykorzystywane będzie m.in. podczas świąt państwowych. W Święto Niepodległości, 11 listopada Pałac będzie mógł przybrać barwy polskiej flagi. Ponadto dzięki nowym lampom możliwe będzie wyświetlanie logo organizowanych w Warszawie imprez, czy treści związanych z różnymi rocznicami. Obecnie wykorzystuje się w tym celu rozwieszane na fasadzie budynku transparenty.


Specjalna iluminacja ma być włączona także w dniu inauguracji polskiej prezydencji w Radzie UE w lipcu 2011 r, powiedział PAP zastępca gabinetu prezydent miasta Jarosław Jóźwiak. Na razie nie wiadomo jednak, jak będzie ona wyglądać.


Źródło: PAP/turystyka.onet.pl

Komentujesz: Warszawa: nowa iluminacja Pałacu Kultury i Nauki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, pkin, pałac kultury i nauki, iluminacja


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie