Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawa: Noc Muzeów 2012


15-05-2012


Tegoroczne obchody Nocy Muzeów odbędą się w weekend 19-20 maja 2012. Patronem Nocy Muzeów w stolicy będzie tym razem Bolesław Prus, określany jako najbardziej warszawski pisarz. W tym rok przypada stulecie jego śmierci.


Do udziału w obchodach 9 Nocy Muzeów w Warszawie zgłosiły się 204 placówki, nie tylko muzea, ale także galerie, domy kultury, biblioteki, kościoły, puby, kawiarnie. Wszystkie placówki przygotowują wystawy lub inne wydarzenia kulturalne specjalnie na tą niezwykłą noc.


Plakat zaprojektowany na Noc Muzeów 2012 w Warszawie nawiązuje do korzeni Nocy Muzeów, czyli święta instytucji, które dziewięć lat temu w Warszawie, otworzyły nocą swe podwoje dla zwiedzających. W greckiej mitologii muzeum było świątynią muz, stąd na plakacie głowa jednej z nich, ale nieco uwspółcześniona, bo z kolczykiem w kształcie Pałacu Kultury i Nauki w uchu.

Grafika została opracowany w dwóch wersjach nawiązujących do ważnych wydarzeń obchodzonych w stolicy, Roku Janusza Korczaka i 100-lecia śmierci Bolesława Prusa.


Wstęp na wydarzenia Nocy Muzeów w Warszawie będzie dla zwiedzających bezpłatny, specjalne warunki uczestnictwa będą obowiązywały jedynie wybrane wydarzenia. Podróżowanie między muzeami ułatwi bezpłatny transport. Muzeów rozpocznie się 19 maja o godzinie 19:00. Większość muzeów i galerii będzie czynna do godz. 1:00.


Więcej informacji, w tym szczegółowy program Nocy Muzeów, można znaleźć na stronie www.noc-muzeow.pl


Komentujesz: Warszawa: Noc Muzeów 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: noc muzeów, muzea, warszawa modlin, noc muzeów 2012


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie