Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2128)

Orszak Trzech Króli


04-01-2013


6 stycznia o godzinie 12:00 spod Placu Zamkowego wyruszy warszawski Orszak Trzech Króli. Kolorowy pochód organizowany jest już po raz piąty i co roku przyciąga setki mieszkańców.


Tym razem, jak zapowiadają organizatorzy, Orszak ma być inny niż w ubiegłych latach. Głównymi bohaterami wydarzenia będą najmłodsi. Ponad 600 dzieci z 15 warszawskich szkół i przedszkoli zaprezentuje się na scenie.


Orszak poprowadzą Trzej Królowie, którzy są symbolem Europy, Azji i Afryki. Wielki finał odbędzie się przy szopce na Placu Piłsudskiego, gdzie każdy odda pokłon Dzieciątku Jezus. Tam również będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy w wykonaniu Zespołu Istebna.


Wszyscy uczestnicy dostaną koronę, naklejki i śpiewnik z kolędami. Warto pobrać aplikację na swój telefon i przyłączyć się do kolędowania. Podczas Orszaku wolontariusze zbiorą datki na stypendia dla uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin.


Podobnie będzie w ponad 90 innych miastach w Polsce, ale również na Ukrainie, w Hiszpanii i Republice Środkowo Afrykańskiej. - Co kilka minut zgłasza się kolejne miasto - mówi Maciej Marchewicz, prezes Fundacji Orszak Trzech Króli.


Źródło: warszawa.naszemiasto.pl


Komentujesz: Warszawa: Największa jasełka świata

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, plac zamkowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie