Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

„Muzyka współczesna nie gryzie”29-09-2011


1 października w Międzynarodowy Dzień Muzyki warto wybrać się na drugie spotkanie cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, którego organizatorem jest PTMW. Tym razem przewodnikiem po muzyce współczesnej i jej tajemnicach będzie wybitny kompozytor Romuald Twardowski.


Głównymi tematami rozmowy z Romualdem Twardowskim będą między innymi takie kwestie jak: czy w muzyce współczesnej należy dążyć do stałego pozostawania w awangardzie, czy nawiązując do tradycji również można iść do przodu? Czy geografia może decydować o kształcie i brzmieniu utworów muzycznych? Jaki wpływ na muzykę współczesną mają szaleństwa, wynalazki, innowacje i odkrycia?


Drugie wydarzenie cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie” odbędzie się jak zwykle w Lokalu Użytkowym (ul. Brzozowa 27/29) - tuż przy Rynku Starego Miasta w Warszawie - o godz. 17:00. Moderatorem spotkania będzie Małgorzata Kołcz - kontrabasistka, organizator wydarzeń kulturalnych oraz filolog klasyczny.

Wstęp wolny.

 

***

Cykl „Muzyka współczesna nie gryzie” ma na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców przy zastosowaniu nowatorskich technik edukacyjnych. Celem spotkań jest również przygotowanie słuchaczy do świadomego i aktywnego odbioru muzyki tworzonej w obecnych czasach. W roku 2011 gośćmi wydarzenia są wybitni polscy kompozytorzy, reprezentujący różne style i kierunki w polskiej muzyce współczesnej: Krzysztof Knittel, Romuald Twardowski i Aleksander Kościów. Organizatorem spotkań jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

 

Więcej informacji na stronie www.ptmw.art.pl


Komentujesz: Warszawa: Międzynarodowy Dzień Muzyki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, międzynarodowy dzień muzyki, muzyka współczesna nie gryzie, lokal użytkowy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie