Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warszawa: "Lato w mieście"

08-06-2009

 

Odkrywanie tajników fizyki, astronomii i matematyki, rejsy przyrodnicze po Wiśle, wycieczki po stolicy oraz zajęcia muzyczne, plastyczne i sportowe znalazły się w programie tegorocznej akcji "Lato w mieście", rozpoczynającej się 22 czerwca. 

 

Najmłodszym warszawiakom udostępnione zostaną hale sportowe, pływalnie, kręgielnie i boiska na terenie miasta. W warszawskim ZOO będzie można dowiedzieć się o zagrożonych europejskich gatunkach zwierząt, a w Centrum Nauki Kopernik poznać tajniki aerodynamiki.

 

Letnią Szkołę Fizyki dla uczniów ostatnich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych przygotował Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Młodzi warszawiacy będą mogli wysłuchać wykładów wybitnych naukowców i wziąć udział w zajęciach w laboratoriach naukowych.

 

Dla młodszych mieszkańców stolicy pokazy naukowe zorganizowało Centrum Nauki Kopernik. Odbywać będą się w dniach 13 lipca - 2 sierpnia codziennie, oprócz środy, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej. Podczas pokazów będzie można dowiedzieć się m.in., czym jest ciśnienie i środek ciężkości. 

 

Dziecięce Ogrody Muzyczne poświęcone będą kulturze Skandynawii. W każdy czwartek o godz. 10, między 9 a 30 lipca, dzieci poznają twórczość Astrid Lindgren oraz obejrzą fabularne i animowane filmy zrealizowane na podstawie powieści "Pippi Langstrump". Wstęp jest wolny. 

 

Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży biorących udział w akcji "Lato w mieście" będą mogły bezpłatnie zwiedzać stołeczne ZOO, gdzie m.in. będą mogły poznać zagrożone gatunki europejskich drapieżników. 

 

Imprezę kończącą akcję "Lato w mieście" zaplanowano na 21 sierpnia. Jak powiedziała PAP Marta Bachórz z referatu profilaktyki Straży Miejskiej, w jej trakcie dzieci będą mogły m.in. poznać techniki samoobrony, zapoznać się z pracą patrolu zajmującego się zwierzętami oraz poznać przepisy ruchu drogowego w przygotowanym do tego miasteczku. 

 

W ramach akcji "Lato w Mieście" czynne będą 133 punkty dziennego pobytu, w których zorganizowane zostaną zajęcia dla młodszych dzieci. Punkty będą czynne w godz. 7-17, pięć dni w tygodniu. W większości z nich dzieciom zapewniono posiłki. W 142 punktach odbywać będą się zajęcia dla starszych dzieci i młodzieży.


Wszystkie placówki prowadzące akcję "Lato w mieście" otrzymały karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów grup dzieci i młodzieży komunikacją miejską. 

 

Dzieci z Warszawy będą mogły spędzić czas także poza miastem. Kilkadziesiąt placówek wypoczynku na terenie Polski, Litwy i Węgier zostało zorganizowanych przez organizacje pozarządowe, których oferty wybrane zostały w zorganizowanym przez stołeczny Ratusz konkursie. Jak powiedział wiceprezydent miasta Włodzimierz Paszyński, z tej formy wypoczynku skorzysta ok. 6 tys. dzieci.


źródło:PAP/turystyka.wp.pl

 Komentujesz: Warszawa: "Lato w mieście"

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie