Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

IV Letni Festiwal Nowego Miasta21-07-2011


Już w sobotę 30 lipca br. muzyka polska powróci na warszawskie Nowe Miasto. Rozpoczyna się IV Letni Festiwal Nowego Miasta, którego głównym celem jest przedstawianie muzyki polskiej oraz przywracanie do życia zapomnianych kompozycji rodzimych twórców. Koncerty IV LFNM będą odbywać się w trzy weekendy do 14 sierpnia. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.


Podczas IV Letniego Festiwalu Nowego Miasta oprócz prezentacji znanych dzieł polskich kompozytorów, odbędzie się również światowe prawykonanie Koncertu na fagot i orkiestrę smyczkową op. 5 Witolda Rowickiego. Zabrzmi także skomponowana dla orkiestry Warsaw Camerata z okazji Roku Czesława Miłosza Lituania Romualda Twardowskiego oraz ciągle jeszcze mało znana Scena dramatyczna na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową Antoniego Stolpego.


W programie festiwalu znajdą się również utwory: F. Chopina, I. F. Dobrzyńskiego, M. Karłowicza, I. J. Paderewskiego, A. Stolpego, W. Maliszewskiego, St. Moryto i innych.


Podczas IV Letniego Festiwalu Nowego Miasta wystąpią świetni soliści: Anna Karasińska (sopran), Anna Wróbel (wiolonczela), Leszek Wachnik (fagot) oraz zespoły: Camerata Vistula, kwartet Merlo, kwartet Walasek, Wachnik Trio, Kwintet Warsaw Camerata i Orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kos-Nowickiego.


Letni Festiwal Nowego Miasta to nie tylko wydarzenia muzyczne, to również spotkania z twórcami i artystami, którzy w wakacyjne popołudnia zabiorą publiczność w osobistą wędrówkę po polskiej kulturze, muzyce i historii naszego kraju. Będzie to: kompozytor i dyrygent Maciej Żółtowski, śpiewak Richard Berkeley, lutnista Jerzy Żak, który podczas spotkania zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty oraz kompozytor i pedagog Romuald Twardowski.


Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się na scenie letniej zbudowanej przy kościele oo. dominikanów przy ul. Freta 10, w Galerii Freta oraz w kościołach pw. św. Franciszka Serafickiego, Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i pw. św. Jacka.


Szczegółowy program wydarzeń IV LFNM 2011 można znaleźć na stronach www.fnok.pl, www.warsawcamerata.pl oraz w naszym Kalendarium


Patronem medialnym wydarzenia jest portal Polska Wita.


Komentujesz: Warszawa: IV Letni Festiwal Nowego Miasta

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: festiwal muzyczny, warszawa, letnie festiwale, letni festiwal nowego miasta


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie