Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Już dziś rusza akcja „Tuba – oddaj głos na Mazury”02-12-2010Już dziś w Warszawie, na Skwerze Hoovera rusza akcja „Tuba – oddaj głos na Mazury” będąca kolejną odsłoną kampanii „Mazury Cud Natury”, prowadzonej przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Celem kampanii jest promocja Polski w Europie i na świecie przez piękno Krainy Mazurskich Jezior, jedynego polskiego kandydata-finalisty światowego konkursu szwajcarskiej Fundacji „New 7 Wonders” na 7 Nowych Cudów Natury. Zmagania w tym konkursie trwają od 2008 roku. 21 lipca 2009 r. Mazury zakwalifikowały się do finału konkursu, co oznacza, że zostały uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie. Trwające obecnie głosowanie internetowe, SMS-owe i telefoniczne potrwa do 11 listopada 2011 r., kiedy to poznamy siódemkę najpiękniejszych miejsc na świecie.Patronat nad kampanią „Mazury Cud Natury” objął minister sportu i turystyki RP.


Około południa na Skwerze Hoovera w Warszawie rozpocznie się akcja zachęcająca warszawiaków, turystów i wszystkich Polaków do wyrażenia swojej dumy z Mazur. Można będzie m.in. dosłownie oddać głos na Mazury wykrzykując hasło „Mazury Cud Natury” poprzez specjalną trzymetrową tubę. Dla uczestników przewidziany jest konkurs na najgłośniejsze poparcie Mazur, a dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody, a mianowicie sanki, adekwatne do zimowej od kilku dni aury.


Głosy poparcia dla Mazur zostaną zaprezentowane na specjalnej stronie internetowej. Na niej symboliczny głos na Mazury oddały już takie postaci życia politycznego, jak Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, czy wicepremier Waldemar Pawlak.


Źródło: dziennikturystyczny.pl
Foto: dziennikturystyczny.pl

Komentujesz: Warszawa: Dziś rusza akcja Tuba - oddaj głos na Mazury

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, warmia i mazury, 7 cudów świata, mazurskie jeziora


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • Filip-Golarz

    Mazury są najlepsze! Nie dziwie się więc, że zakwalifikowały się do "7 Nowych Cudów Świata"... są cudem!

    Filip-Golarz

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł