Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

No i cóż, że ze Szwecji05-05-2011


Tegoroczny Dzień Szwecji odbędzie się 7 maja w Warszawie. Szwedzcy artyści, pisarze, jedzenie, muzyka, język szwedzki oraz konkursy z cennymi nagrodami – to wszystko czeka na odwiedzającym tego dnia Plac Zamkowy.


Pierwszy Dzień Szwecji odbył się 22 maja 2010 roku na warszawskim Rynku Nowego Miasta. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w stolicy. W tym roku, poza stałymi atrakcjami, odbędzie się także koncert w wykonaniu bardzo popularnego w Szwecji zespołu – grupy Timoteij.


Organizatorzy Dnia Szwecji nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach. Na scenie głównej dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Mrozach zaprezentują przedstawienie Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka" oraz Dzieci z Bullerbyn". Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lutomiersk zaśpiewają zaś szwedzkie piosenki w polskim wykonaniu. Specjalnie z myślą o dzieciach przygotowano także warsztatu malarskie, które poprowadzi Muzeum Sztuki Dziecka.


Zaproszeni malarze i artyści ze Szwecji będą wystawiali swoje prace w Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu 64. Ich prace wykonane w oleju oraz akwareli o tematyce Skandynawskiej. Wystawa trwać będzie od 6 do 8 maja.!


Tematem tegorocznych obrad podczas Dni Szwecji jest „Obraz Szwecji i literatura detektywistyczna”. Warszawę odwiedzą m.in. pisarki powieści kryminalnej Karin Wahlberg oraz Mari Jungstedt. W programie przewidziane są także wykłady i dyskusje z zaproszonymi pisarzami oraz ćwiczenia warsztatowe dla studentów i tłumaczy.


Więcej informacji na stronie www.dzienszwecji.pl


Komentujesz: Warszawa: Dzień Szwecji już w tę sobotę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, dla dzieci, warsztaty, dzień szwecji, krakowskie przedmieście


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie