Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2198)

„Warszawa Chopina” dostępna dla turystów

27-02-2013

W 203. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina (22 lutego) Warszawa proponuje nową odsłonę aplikacji mobilnej. Zwiedzając stolicę z telefonem wyposażonym w system Android lub iOS, można poznać wiele ciekawostek o wielkim kompozytorze.

Z aplikacji „Warszawa Chopina” turyści mogą korzystać w sześciu językach. Oprócz najpopularniejszych (angielskiego, rosyjskiego czy francuskiego) dostępna jest również po japońsku i chińsku.

Dla miłośników muzyki poważnej przygotowano kalendarz imprez z informacjami o koncertach i festiwalach. Dostępny jest także audioprzewodnik, z którego można się dowiedzieć o miejscach w Warszawie związanych z kompozytorem. Całość uzupełnia obszerny opis muzeum Fryderyka Chopina przy Tamce.

Aplikacja mobilna obsługuje również funkcje społecznościowe. Użytkownicy mogą polecać materiały na Facebooku i meldować się w popularnych miejscach na portalu foursquare.com. Wkrótce w punktach IT dostępne będą tagi zbliżeniowe NFC, dzięki którym możliwe będzie pobranie dodatkowych informacji na telefon.

- Wielu turystów, zanim zdecyduje się na odwiedzenie naszego kraju, szuka o nim informacji w internecie. Aplikacja mobilna, którą przygotowaliśmy, pozwoli im mieć ją zawsze pod ręka - w telefonie komórkowym i korzystać z niej już na miejscu – powiedziała Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Pierwsza wersja aplikacji „Warszawa Chopina” powstała na początku 2009 r. z okazji obchodów Roku Chopinowskiego 2010 na iPhone’a i urządzenia z systemem Java. Najnowsza, dostępna w telefonach z systemem Android, jest zaktualizowana i poszerzona o nowe wiadomości.

Więcej informacji na stronie www.chopin.um.warszawa.pl/pl


Komentujesz: Warszawa Chopina dostępna dla turystów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: chopin, warszawa, fryderyk chopin, aplikacja mobilna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie