Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Aukcja charytatywna w hotelu Novotel Warszawa Airport11-03-2011


13 marca br., o godzinie 17.00 w hotelu Novotel Warszawa Airport odbędzie się aukcja charytatywna „Artyści dla Adasia”. Ta spontanicznie zorganizowana akcja ma na celu zbiórkę funduszy niezbędnych do dalszego leczenia chorego chłopca. 26 uznanych polskich artystów pod patronatem Galerii Delfiny zebrało na licytację około 30 swoich dzieł. Na apel twórców o pomoc odpowiedział Novotel Warszawa Airport, który udostępnił salę oraz pomoc w organizacji samej aukcji.


Akcja nie byłaby możliwa bez współpracy twórców reprezentujących m.in. grupę ,,Via Varsovia” przy Galerii Delfiny, członków Stowarzyszenia ,,Pracownie Twórcze Lubelska 30/32” oraz malarzy decentrystów, którzy przekazali swoje prace, by pomóc Adasiowi: Bożena Bahdaj, Wit Bogusławski, Krystyna Brzechwa, Anna Lea Chojnacka, Jolanta Czernecka, Iwona Jesiotr-Krupińska, Krzysztof Kizlich, Dariusz Kowalski, Delfina Krasicka, Elżbieta Lempp, Dorota Łacek-Gorczyca, Piotr Michnikowski, Zbigniew Nowosadzki, Dariusz Osiński, Ewa Pazyna, Teresa Pastuszko-Kowalska, Barbara Pszczółkowska-Kasten, Barbara Redlińska, Marek Ruff, Irmina Skorupska, Janusz Skowron, Grzegorz Szkopowicz, Grzegorz Śmigielski, Marek Tomasik, Anna Alicja Trochim, Adam Wieczorek. Aukcja zapowiada się bardzo atrakcyjnie – do wylicytowania jest około 30 unikatowych dzieł: obrazów olejnych, pasteli, tkanin, rzeźb, akwarel, grafik i fotografii.


Celem aukcji, jest zebranie jak największych funduszy na leczenie rocznego Adasia, którego może uratować skomplikowana i kosztowna operacja złośliwego guza mięsaka prążkowano komórkowego, który błyskawicznie rozwija się w brzuchu i miednicy chłopca. Od listopada 2010 r. rodzice przebywają z synkiem w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Adaś jest w trakcie chemioterapii. Po zmniejszeniu masy guza, będzie można go zoperować. Jest to bardzo trudny zabieg, bowiem guz leży blisko ważnych dla życia narządów. Kolejny etap kuracji to radioterapia. Ze względu na dość rzadki typ nowotworu i jego lokalizację sugerowana jest konieczność kontynuacji kuracji za granicą - w Niemczech. Szacunkowy koszt hospitalizacji waha się od 30 do 150 tysięcy euro, w zależności od efektów dotychczasowej terapii oraz doboru optymalnej kuracji. Dlatego tak ważne jest szybkie działanie i hojność darczyńców.


Aukcję „Artyści dla Adasia” poprowadzi Jacek Pasternak, a uświetnią ją swoimi występami: Halina Łabonarska (recytacja) i Monika Raczyńska (klawesyn). W trakcie spotkania dodatkowo przygotowano loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca.


Obiekty wystawione do licytacji będą prezentowane w sobotę 12 marca 2011 r. od 14.00 do 18.00 oraz 13 marca 2011 r. na godzinę przed aukcją w sali hotelu Novotel Warszawa Airport, a także na www.galeriadelfiny.pl

 

Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: Warszawa: Charytatywnie w Hotelu Novotel

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, hotel, akcja charytatywna, hotel novotel airport


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie