Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

110 lat hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie17-11-2011


19 listopada hotel Le Meridien Bristol w Warszawie rozpoczyna świętowanie 110. rocznicy działalności. Z tej okazji szef kuchni Michał Tkaczyk przygotował tort urodzinowy, na który zaprasza Warszawiaków.


Dokładnie 11 dekad temu, 16 listopada 1901 nastąpiło oficjalne otwarcie hotelu Le Meridien Bristol. Usytuowany na Krakowskim Przedmieściu hotel już od swego otwarcia gościł najbardziej wybitnych podróżnych. Był też świadkiem perypetii politycznych, gospodarczych, czy towarzyskich.


Z tej okazji każdy, kto 19 listopada znajdzie się w przestrzeniach Cafe Bristol zostanie poczęstowany kawałkiem czekoladowego, rocznicowego tortu. Świętowanie rozpocznie się o godzinie 10.00.


- Naszym zamiarem było przygotowanie dla Warszawiaków niespodzianki w tym szczególnym dla hotelu dniu – stąd też pomysł na wspólne świętowanie rocznicy zgodnie z duchem szykownej Warszawy. Liczymy na to, że delektując się tortem „Bristol” wszyscy poczujemy się dumni z faktu, że nasz hotel przez 110 lat aktywnie uczestniczył w historii szykownej Warszawy – powiedział Michael Goerdt, dyrektor generalny hotelu Le Meridien Bristol.


Hotel Le Meridien Bristol należy do sieci Starwood Hotels & Resorts, która w Polsce zarządza również hotelami Sheraton Warsaw, Sheraton Poznań, Sheraton Kraków, Sheraton Sopot Conference Center & Spa i The Westin Warsaw. Starwood Hotels & Resorts łącznie oferuje ponad 1500 pokoi i zatrudnia ponad 1100 osób.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Warszawa: 110 lat hotelu Le Meridien Bristol

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, bristol, krakowskie przedmieście, hotele warszawa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie