Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warsaw Music Week 2012


24-04-2012


Warsaw Music Week to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Po raz trzeci, koncerty, imprezy klubowe odbędą się w wiodących warszawskich klubach muzycznych oraz salach koncertowych. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 18-27 maja.


Impreza powstała w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Liverpool Music Week oraz British Council, w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.


Pierwsza edycja festiwalu odbyła się we wrześniu 2010 roku i stała się wielkim wydarzeniem muzycznym. Druga edycja festiwalu odbyła się w maju 2011 roku i zgromadziła jeszcze większą publiczność niż rok wcześniej. W sumie na imprezach obu edycji Warsaw Music Week bawiło się ponad 35 tysięcy osób! Gwiazdami dwóch edycji byli m.in.: Unkle, Hooverphonic, Ladytron, DJ Mehdi, Goldie & MC Jakes, Toro Y Moi, Erol Alkan, DJ Falcon, Hanne Hukkelberg, Deadbeat, Pole i wielu innych. W sumie ponad 40 artystów zagranicznych i 70 wykonawców z Polski.


W tegorocznej edycji pojawi się wiele nowych elementów. Wspólnie z polskimi niezależnymi wytwórniami płytowymi, przygotowano cykl imprez shocase’owych, na których zaprezentują się polscy artyści i zespoły, zarówno debiutanci, jak też uznani wykonawcy. Wspólnie z agranicznymi partnerami przygotowano również cykl showcase’ów zagranicznych, prezentujących najciekawszych artystów z europejskich krajów. Od tego roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego „New Directions”, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi.


Po raz pierwszy w programie festiwalu pojawią się wystawy i konkursy. Wspólnie z fotografami z Music Foto Kolektiv, w ramach Warsaw Music Week 2012 odbędzie się trzecia edycja konkursu Koncertowa Fotografia Roku. Nagrodzonych i najciekawsze prace będzie można oglądać, przez cały czas trwania festiwalu w jedynym z warszawski klubów. Od 2012 roku rozszerzona zostanie też lista miejsc, w których odbywać się będą wydarzenia festiwalowe.


Szczegółowe informacje na stronie www.warsawmusicweek.pl


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Warsaw Music Week 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, warsaw music week, festiwale muzyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie