Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warmia Mazury Senior Games 2012


06-04-2012


Na specjalnej konferencji w Centrum Prasowym PAP przedstawiono międzynarodowe zawody Warmia Mazury Senior Games 2012. To pierwsze w Polsce i unikalne w skali świata zawody sportowe dedykowane pokoleniu 50+, które rozegrane zostaną od 10 do 16 września 2012 roku na obiektach sportowych Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety i Naterek.


Inicjatorem i organizatorem projektu jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas konferencji przedstawiono także ambasadora projektu, którym został legendarny lekkoatleta Jacek Wszoła.


Region Warmii i Mazur, który w ubiegłorocznym światowym plebiscycie na 7 Nowych Cudów Natury znalazł się w gronie 14 najpiękniejszych miejsc na ziemi, będzie gościł sportowców-seniorów z całego świata. Projekt skierowany jest zarówno do byłych profesjonalistów, jak i do sportowców-amatorów. Jedynym warunkiem uczestnictwa w zawodach jest ukończenie 50 lat (40 w przypadku piłkarzy).


Rywalizacja odbywać się będzie w 11 wybranych dyscyplinach rozgrywanych na nowoczesnych obiektach sportowych województwa warmińsko-mazurskiego:

- Olsztyn - pływanie, żeglarstwo, piłka nożna, brydż sportowy;
- Lidzbark Warmiński - lekkoatletyka, tenis stołowy;
- Iława - piłka siatkowa halowa, siatkówka plażowa, tenis ziemny;
- Orneta - badminton;
- Naterki - golf.


- Zawody Warmia Mazury Senior Games 2012 są naszą odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania seniorów prowadzących ciekawe, aktywne życie, poszukujących różnorodnych możliwości samorealizacji i aktywnie włączających się w działalność społeczności lokalnych w dziedzinie sportu, zdrowia i rekreacji - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.


- Nasze województwo to pierwszy region w Polsce, który proponuje czytelną ofertę dla aktywnych osób w wieku 50+. Turniej jest też odpowiedzią na inicjatywę Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej o ustanowieniu w 2012 roku Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszychdodaje.


Szczegółowe informacje na stronie www.SeniorGames2012.org


Źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP


Komentujesz: Warmia Mazury Senior Games 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: olsztyn, warmia i mazury, iława, senior games


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie