Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wakacje w Muzeum Plakatu w Wilanowie


07-08-2012


Tylko do 16 września potrwa 23. Międzynarodowe Biennale Plakatu. Do tego czasu w Muzeum Plakatu w Wilanowie można obejrzeć najciekawsze plakaty z całego świata, poruszające zróżnicowaną problematykę i powstałe przy pomocy różnorodnych technik artystycznych.


W Muzeum Plakatu w Wilanowie jeszcze tylko do 16 września br. zobaczyć można wystawę 23. Międzynarodowego Biennale Plakatu. To wyjątkowa okazja do spotkania ze sztuką światowego formatu i obejrzenia dzieł największych plakacistów, pełnych nowych pomysłów, humoru i emocji.


Wystawa prezentuje plakaty z całego świata, wśród nich zwycięskie prace nagrodzone złotym, srebrnym i brązowym medalem w kategoriach: plakat ideowy, reklamowy i kulturalny. Na tegoroczne Biennale nadesłano łącznie 2165 prac z 49 krajów. W Muzeum Plakatu w Wilanowie, a także w Sinfonii Varsovii możemy obejrzeć 675 plakatów wyłonionych przez Komisję Kwalifikacyjną. Wyboru najlepszych prac dokonało międzynarodowe, 8-osobowe jury z Japończykiem Takashi Akiyamą i Francuzem Alainem Weillem na czele.


Międzynarodowe Biennale Plakatu odbywa się już po raz 23. Jest to najstarsza tego typu impreza na świecie, zapoczątkowana w 1966 r. Dzięki długiej tradycji i wyjątkowej atmosferze warszawskie Biennale uznaje się za najważniejszą imprezę tego rodzaju.


Szczegółowe informacje na stronie www.postermuseum.pl


Komentujesz: Wakacje w Muzeum Plakatu w Wilanowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wilanów, wilanów muzeum plakatu, muzeum plakatu w wilanowie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie