Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wakacje mogą podrożeć, ale będą bezpieczniejsze15-12-2010


Odszkodowanie za zmarnowany urlop ma szybciej trafiać do turysty - pisze "Rzeczpospolita". Dziennik wyjaśnia, że będzie więcej funduszy na opłacenie dodatkowych czarterów wysyłanych po oczekującyhc na lotnisku turystów. 

Jak tłumaczy gazeta, ułatwienia te spowodują nowe przepisy, które zwiększają zabezpieczenie finansowe biur podróży na wypadek ich upadłości. W myśl rozporządzenia, które ma zostać podpisane w przyszłym tygodniu, najbardziej wzrosną minimalne zabezpieczenia tych biur podróży, które posiadają w swojej ofercie wycieczki do krajów pozaeuropejskich i europejskich z wykorzystaniem lotów czarterowych.


Zdaniem Krystyny Krawczyk, dyrektora Biura Rzecznika Ubezpieczonych, dzięki zwiększeniu zabezpieczenia finansowego biur podróży, wycieczki mogą jednak nieznacznie podrożeć.


„Rzeczpospolita” dodaje, że podróżny łatwiej też odzyska pieniądze za zmarnowane wczasy za granicą. Również zwrot zaliczek na wycieczki, które nie dojdą do skutku z powodu bankructwa firmy turystycznej, ma być szybszy. Prostsze będzie także dochodzenie odszkodowania za pobyt w hotelu o gorszym standardzie.


Źródło: Rzeczpospolita

Komentujesz: Wakacje mogą podrożeć, ale będą bezpieczniejsze

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wakacje, koszty podróży, wycieczka zagraniczna, egipt


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie