Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Mobilne drzewo prawdę Ci powie08-11-2011


W Krakowie ruszył Treespot.pl – mobilny system informacji miejskiej, z którego można bezpłatnie korzystać przez stronę krakow.treespot.pl dostępną także w wersji light lub pobrać jako aplikację na iPhone'a, iPad'a, Android'a i smarfony obsługujące Java. Integralną częścią systemu jest sieć darmowych hotspotów udostępniających informacje przez WI-FI w najciekawszych punktach miasta.


Na stronie można znaleźć informacje o obiektach wartych odwiedzenia w Krakowie, najbliższych wydarzeniach i imprezach, repertuar kin i teatrów, bazę miejsc noclegowych, kawiarni, barów i restauracji, propozycje tras zwiedzania miasta i wiele innych informacji aktualizowanych na bieżąco w języku polskim i angielskim. Zastosowanie w aplikacji i na stronie mobilnej lokalizacji GPS pozwala na wyszukiwanie obiektów i imprez znajdujących najbliżej użytkownika.


- Często będąc w centrum miasta chciałbym wiedzieć co ciekawego dzieje się w pobliżu mnie, czy np. w promieniu 500 metrów w ciągu najbliższych 30 minut są jakieś koncerty, czy grane są jakieś ciekawe filmy, czy są jakieś interesujące muzea, wystawy i czy są w tym momencie czynne. Treespot.pl to nowoczesna odpowiedź na te pytania. Każdy mieszkaniec Krakowa znajdzie tutaj dla siebie inspirację do ciekawego spędzania czasu i korzystania ze skarbnicy wydarzeń, którą kryje w sobie miasto. Treespot.pl jest skierowany także do turystów, którzy dzięki niemu mogą równie łatwo poruszać się po uliczkach, zabytkach i zakątkach miasta bez przestarzałych papierowych map i przewodników. Znalezienie ciekawego muzeum w pobliżu zajmuje w naszym systemie 5 sekund, a w tradycyjnych przewodnikach kilkadziesiąt - mówi Mateusz Zaręba, pomysłodawca projektu z firmy FilmFruit sp. z o.o.


Integralną częścią systemu jest sieć darmowych hotspotów udostępniających informacje przez WI-FI w najciekawszych punktach miasta. Hotspoty działają już m.in. na Małym Rynku przy Krakowskiej Szkole Języków Obcych, na Placu Szczepańskim przy Antique Apartments, w Krakowskiej Akademii, Alchemii, Żaczku i Ambasadzie Śledzia. Dodatkowo w wielu miejscach miasta znajdziemy kody QR (fotokody), za pomocą których połączymy się ze stroną w wersji light.


Treespot.pl Kraków pozwala korzystać z informacji online lub pobrać interaktywną mapę - przewodnik w formie aplikacji offline. Cała baza jest wzbogacona o opisy miejsca, dokładne godziny otwarcia, dane teleadresowe i zdjęcia. Wszystkie treści opracował zespół ludzi od lat związanych z Krakowem, jego historią, życiem kulturalnym, rozrywkowym, a także tym codziennym. Treespot.pl uzupełnia mapa, na której zaznaczone są interesujące użytkownika obiekty. Aplikacja mobilna wykorzystuje geolokalizację – czyli lokalizację GPS użytkownika, dostosowując do niej wyświetlane trasy, obiekty i wydarzenia. Zarówno na stronie www, jak i w aplikacji użytkownik systemu może swoją pozycję na mapie ustawić ręcznie, przenosząc "ludzika" w dany punkt. Od razu także strona/aplikacja zostaną przeładowane i wyświetlą się obiekty najbliższe wskazanej lokalizacji.


System Treespot.pl jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Inicjatywa systemu Treespot.pl powstała w ramach Grupy Amistad - grupy firm rozwijających nowe technologie w zakresie nawigacji, geolokalizacji, turystyki i informacji.


Komentujesz: W Krakowie ruszył Treespot.pl

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, treespot.pl, informacja, urządzenia moblilne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie