Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

W Hajnówce otwarto Nordic Walking Park18-07-2011


16 lipca w Hajnówce odbyło się otwarcie pierwszego w woj. Podlaskim profesjonalnego Nordic Walking Parku "Kraina Puszczy i Żubra". Siedem powstałych tras, których wytyczeniem zajęła się Polska Federacja Nornic Walking. liczy łącznie około 100 km długości.


Trasy zostały przygotowane w zależności od stopnia trudności - od trzech do 21 km długości. Czas potrzebny na ich pokonanie to od pół godziny do czterech godzin.


Jak poinformowała PAP Walentyna Gorbacz ze starostwa powiatowego w Hajnówce, wszystkie szlaki są oznakowane tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami Nordic walking. "Zawierają szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych" - poinformowała Gorbacz.


- Szlaki w niektórych miejscach się pokrywają lub krzyżują. W większości trasy biegną leśnymi drogami żwirowymi, obok rezerwatów przyrody i przez śródleśne osady, które są zlokalizowane w przepięknej scenerii Puszczy Białowieskiej, ostatnim w Europie Środkowej wielkim kompleksie leśnym o charakterze naturalnym, z zachowanymi do dziś elementami lasu pierwotnego - poinformowała Gorbacz.


Szlakiem można dotrzeć m.in. do Kryniczki, miejsca z małą cerkiewką i cudownym źródełkiem, ważnego dla osób prawosławnych, można także wędrować do Starej Białowieży, wokół Sacharewa, do Czerlonki. Jest też licząca 15 km Pętla Żubra.


Nordic Walking Park w Puszczy Białowieskiej powstał dzięki dotacji z UE w ramach programu Leader Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Unia Europejska przeznaczyła na ten cel 18 tys. zł. Starostwo w Hajnówce dołożyło zaś 8 tys. zł.


Źródło: PAP/turystyka.wp.pl


Komentujesz: W Hajnówce otwarto Nordic Walking Park

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: puszcza, podlasie, hajnówka, nordic walking, podlaskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie