Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

W Dęblinie wielkie otwarcie Muzeum Sił Powietrznych


26-08-2011


"Kurier Lubelski": Po kilku latach starań nareszcie się spełnią marzenia pasjonatów lotnictwa z Dęblina, dziś w obecności ministra obrony narodowej i dowódcy sił powietrznych zostanie uroczyście otwarte Muzeum Sił Powietrznych.

Jego ideą jest pozyskiwanie oraz zachowanie przedmiotów i sprzętu związanych z historią i tradycjami Sił Powietrznych. Należyte ich utrzymanie oraz udostępnianie do celów wychowawczych, dydaktycznych i naukowych, gromadzenie pamiątek i materiałów dokumentacyjnych, ich katalogowanie i naukowe opracowywanie, prowadzenie działalności wystawienniczej, promocyjnej, edukacyjnej oraz popularyzacja wiedzy o historii polskiego lotnictwa wojskowego. - Jesteśmy przed wielkim otwarciem, cały czas biegamy i przygotowujemy uroczystość, w takich kluczowych momentach zawsze jest coś do poprawienia, a nam zależy nam na tym, aby wszystko wypadło jak najlepiej - wyjaśnia Waldemar Wójcik, dyrektor Muzeum Sił Powietrznych.

Eksponatów w muzeum przybywa z każdym dniem. Obecnie jest już kilkadziesiąt samolotów i śmigłowców wśród nich między innymi TS - 11 Iskra, Su - 22, Mi - 24, IŁ - 28. Poza tym ekspozycja otwarta będzie obejmowała zestawy rakietowe, przeciwlotnicze i stacje radiolokacyjne. Na terenie muzeum będzie również dostępna tzw. ekspozycja zamknięta mieszcząca się na początku w sali pamięci Wyższej Szkoły Siły Powietrznych, w jej skład wejdą mapy, fotografie, elementy uzbrojenia i umundurowania. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14:35 przed dęblińskim portem lotniczym.


źródło: Polska The Times, Kurier Lubelski

Komentujesz: W Dęblinie wielkie otwarcie Muzeum Sił Powietrznych

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: samolot, lotnictwo, samoloty, dęblin, muzeum sił powietrznych


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie