Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

VII Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera


19-04-2012


Wielokulturowa i kolorowa Afryka wciąż kryje mnóstwo tajemnic. W tym roku, podczas VII Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera zobaczyć będzie można m.in.: kobiecą stronę Afryki, jej artystyczną odsłonę w muzycznych dokumentach oraz Afrykę oczami artystów tworzących poza granicami ojczyzny. Festiwal startuje 19 kwietnia w warszawskiej Kinotece i potrwa do 26.04.


Prawdziwym smaczkiem jest dzień poświęcony niezwykłej osobie : Sotigui Kouyaté, aktorowi pochodzącego ze starożytnego rodu griotów, zmarłemu w 2010 roku. Był Jednym z największych inspiracji aktorskich Petera Brook'a, grał m.in. u boku Andrzeja Seweryna w „Mahabharata”, a słynna adaptacja teatralna „Thierno Bokar” powstała z myślą o wielkim Malijczyku. W 2009 roku zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale przyznawanego dla Najlepszego Aktora (za film „London River). Wśród filmów m.in. na poły biograficzny obraz „Keita! Dziedzictwo griota” w reżyserii syna aktora, Dani Kouyaté.


Warszawską publiczność organizatorzy zachęcają do głosowania i wybierania najlepszego filmu festiwalu, szczególnie, że pośród zwycięzców zostaną rozlosowane roczne prenumeraty magazynu National Geographic Traveller, który w tym roku jest Patronem Głównym festiwalu. Sprzedaż biletów w Warszawie rusza 12 kwietnia; do kupienia w kasie inoteki. Bilety w cenie: 18 zł bilet normalny, 15 zł bilet ulgowy.

 

Szczegółowy program projekcji oraz opisy filmów na stronie festiwalu www.afrykamera.pl


Komentujesz: VII Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, afryka, festiwal filmowy, afrykamera


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie