Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Śląskie smaki opanują Gliwice08-06-2011


18 czerwca może przejść do historii jako dzień kulinarnych doznań. Właśnie wtedy zapraszamy wszystkich miłośników dobrej kuchni na VI Festiwal „Śląskie Smaki”. W gliwickim parku im. Chopina zagoszczą kabaretowe skecze i dobra muzyka. A wszystko to okraszone będzie niezwykłym aromatem konkursowych potraw.


Główną atrakcją Festiwalu będzie konkurs kulinarny. W szranki o Złoty Durszlak i tytuł Eksperta Śląskich Smaków staną drużyny amatorów i profesjonalistów. Po raz pierwszy
w sześcioletniej historii imprezy ci pierwsi będą w mniejszości (gotować będzie 9 drużyn amatorskich
i aż 12 profesjonalnych).


- Cieszy nas fakt, że nasz konkurs jest coraz bardziej znany również wśród profesjonalistów. Możemy śmiało powiedzieć, że Festiwal „Śląskie Smaki”® jest już najważniejszą imprezą kulinarną w śląskim. Uczestniczą w nim nie tylko przedstawiciele kuchni śląskiej, ale również góralskiej, częstochowskiej, zagłębiowskiej. Mamy przegląd wszystkich kuchni regionu – mówi Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej.


Festiwal „Śląskie Smaki” jest także okazją do zabawy przy wtórze doskonałych zespołów i kabaretów. W tym roku wystąpią zespoły The Bottles i Sweet Garden oraz kabaret Czesuaf. Na scenie zaprezentuje się również mistrz kuchni molekularnej – Jean Bos. W przerwie pomiędzy swoimi pokazami ten znakomity kucharz będzie oceniał konkursowe dania.

W jury obok niego zasiądą kucharze i eksperci kulinarni nie tylko z województwa śląskiego, m. in. znana z wielu popularyzujących kulinaria wydawnictw Hanna Szymanderska.


Organizatorem VI Festiwalu „Śląskie Smaki” jest Śląska Organizacja Turystyczna, Miasto Gliwice oraz Beskidzki Klub Kulinarny.


Szczegółowe informacje na stronie www.slaskiesmaki.pl


Komentujesz: VI Festiwal Kulinarny Śląskie Smaki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: konkurs kulinarny, kuchnia regionalna, festiwal kulinarny, śląskie smaki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie