Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

V Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia


15-11-2012


16 listopada w warszawskich szkołach już po raz piąty obchodzony będzie Dzień Dobrego Jedzenia.


W trakcie Dnia Dobrego Jedzenia, uczniowie 130 szkół będą brali udział w licznych konkursach o tematyce prozdrowotnej, zajęciach warsztatowych i innych inicjatywach, takich jak wystawy prac plastycznych, prezentacje multimedialne oraz kolorowe kramy ze zdrową żywnością.


„Drugie śniadanie w szkole” to hasło tegorocznej edycji Warszawskiego Dnia Dobrego Jedzenia. Drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek - dostarcza energii, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania dzieci, zwłaszcza w wieku szkolnym. Uczniowie często rekompensują sobie brak drugiego śniadania podjadaniem w ciągu dnia niezdrowych przekąsek, takich jak chipsy czy batoniki. Nieregularne jedzenie posiłków jest pierwszym krokiem do otyłości.


Wzorem krajów Unii Europejskiej w 2008 r. ratusz wprowadził do warszawskiego kalendarza szkolnych imprez Dzień Dobrego Jedzenia, którego celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania. Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia jest jednym z elementów nowego pilotażowego projektu edukacyjnego „Akademia zdrowego ucznia”. Projekt ten zakłada wprowadzanie innowacyjnych form edukacji zdrowotnej, aktywizację nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy dzięki konferencjom, szkoleniom, materiałom dydaktycznym będą lepiej przygotowani merytorycznie do promowania zdrowego stylu życia. 


Źródło: um.warszawa.pl


Komentujesz: V Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, jedzenie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie