Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Od dziś drożeją średnio o 3,43 procent bilety na przejazdy pociągami InterCity15-02-2011


Katarzyna Zimnicka-Jankowska, dyrektor handlowy, członek zarządu PKP Intercity tłumaczy, że związane jest to ze wzrostem kosztów eksploatacyjnych spółki przede wszystkim wzrostem kosztów cen energii elektrycznej trakcyjnej, kosztów utrzymania i eksploatacji taboru.


- Ostatnia podwyżka miała miejsce rok temu. Na przełomie grudnia, stycznia dokonaliśmy tylko podwyżki o podwyżkę VAT-u, to co wynikało z przepisów prawa. W związku z tym ta podwyżka teraz będzie odzwierciedlała zmiany w kosztach działalności naszej spółki - wyjaśnia Katarzyna Zimnicka-Jankowska.


Jak donoszą źródła, w zależności od długości trasy, ceny biletów jednorazowych na przejazd w klasie 2 w pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK) wzrosną od 30 groszy do 2,50 zł brutto, natomiast w pociągach Express InterCity (EIC) od 70 groszy do 4,30 zł. Ceny biletów Weekendowych, Podróżnika, biletów odcinkowych okresowych, miejscówek i biletów dodatkowych na miejsca sypialne i do leżenia oraz wydawanych wg oferty specjalnej Bilet Rewelacyjny pozostaną bez zmian.


Po zmianie za jednorazowy bilet na przejazd w 2 klasie np. z Warszawy do Lublina pociągiem TLK pasażer bez żadnej ulgi zapłaci 38,50 zł, czyli o 1,10 zł więcej. Na innej popularnej trasie - z Warszawy do Łodzi - będzie to o 1,20 zł więcej. Jeśli pasażer chciałby się wybrać pociągiem EIC z Gdyni do Warszawy nowa cena wyniesie 119,50 zł (wraz z miejscówką), czyli wzrośnie o 4,00 zł.


Wybierając natomiast pociąg TLK na trasie z Warszawy do Krakowa (przez CMK) lub z Wrocławia do Przemyśla (albo z powrotem) zapłacimy za przejazd tyle samo co przed 15 lutego. W pociągach TLK na tych trasach obowiązuje cennik oferty Biletu Rewelacyjnego, który nie ulega zmianie.


Źródło: IAR/turystyka.wp.pl


Komentujesz: Uwaga od dziś droższe bilety InterCity

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, pkp, pkp intercity, pociągi


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • patrycja.saab

    Super ! "Ostatnia podwyżka miała miejsce przecież rok temu, czy oni nie przesadzają??? A co z komfortem podróży, szybkim czasem dojazdu?? Powinni jednak o tym bardziej pomyśleć …

    patrycja.saab

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł