Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Usprawnienia w kontroli na Lotnisku Chopina16-11-2011


Lotnisko Chopina w Warszawie i Straż Graniczna podejmują wspólne działania na rzecz usprawnienia kontroli bezpieczeństwa na Okęciu. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji więcej stanowisk, a czas kontroli znacząco się skróci.


Na podstawie porozumienia podpisanego przez Michała Marca, dyrektora Lotniska Chopina i ppłk Mariusza Piętkę, komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, od 16 listopada zniesiony zostaje podział na kontrolę w ruchu krajowym i międzynarodowym.


Linie kontroli dotychczas wykorzystywane do kontrolowania pasażerów podróżujących w ruchu krajowym pozostaną obsadzone przez pracowników Straży Ochrony Lotniska, natomiast linie dotychczas wykorzystywane do kontrolowania pasażerów podróżujących w ruchu międzynarodowym pozostaną obsadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jednak od najbliższej środy pasażerowie będą mogli podchodzić do dowolnego stanowiska kontroli bez względu na to czy odbywają podróż krajową, czy wybierają się za granicę.


- Zdajemy sobie sprawę, że kontrola bezpieczeństwa jest na lotnisku „wąskim gardłem”. Dlatego wspólnie ze Strażą Graniczną szukamy rozwiązań, które pomogą nam usprawnić i przyśpieszyć ten proces. Nowe porozumienie daje nam możliwości lepszego wykorzystania dostępnej infrastruktury i w efekcie pozwoli skrócić kolejki do punktów kontroli – wyjaśnia dyrektor Michał Marzec.


Zniesienie podziału kontroli w ruchu krajowym i międzynarodowym jest kolejnym krokiem w kierunku przejęcia całkowitej odpowiedzialności za prowadzenie kontroli bezpieczeństwa przez zarządzające Lotniskiem Chopina przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze”. Przyjęta we wrześniu przez parlament nowelizacja ustawy Prawo Lotnicze przewiduje, że najpóźniej do połowy marca 2013 r. Straż Graniczna przekaże wszelkie obowiązki związane z kontrolą bezpieczeństwa podmiotom zarządzającym portami lotniczymi.


Źródło: lotnisko-chopina.pl


Komentujesz: Usprawnienia w kontroli na Okęciu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko chopina, podróże lotnicze, okęcie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie