Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

XII Międzynarodowy Plener Malarski Osób Niepełnosprawnych „Uroki wielickiego Muzeum”29-06-2011


Muzeum Żup Krakowskich wraz z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Krakowa od 12 lat organizuje plenery malarskie dla osób niepełnosprawnych. W tegorocznym plenerze, w dniach 30 czerwca i 1 lipca uczestniczyć będzie ponad 70 osób z Polski oraz Ukrainy.


Zainaugurowane w 1999 r. przez Muzeum Żup Krakowskich i Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych plenery malarskie dla niepełnosprawnych na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez obie instytucje.


Ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich w kopalni soli, Zamek Żupny w Wieliczce, zabytki sakralne Wieliczki, Zamek w Niepołomicach, zabytkowe wyrobiska wielickiej i bocheńskiej kopalni soli, zamek Lubomirskich w Wiśniczu Nowym, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, kościoły w Dębnie Podhalańskim i Lipnicy Murowanej, zabytkowy Kraków i Zamość - to miejsca gdzie artyści szukając natchnienia pozostawili wyjątkową dokumentację malarską.


W ubiegłym roku terenem artystycznej penetracji były miejscowości, do których najchętniej we podczas wizyt duszpasterskich w ojczyźnie powracał papież Jan Paweł II (Wieliczka, Niegowić, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków).


W roku 60-lecia Muzeum Żup Krakowskich uczestnicy pleneru będą malować muzealne ekspozycje. Powstałe prace zostaną zaprezentowane na wystawie „Uroki wielickiego Muzeum”, którą oglądać będzie można w dniach 14.10 – 31.12.2011 na wystawie w Muzeum w kopalni soli.


Komentujesz: Uroki wielickiego Muzeum - Plener Malarski

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wieliczka, muzeum żup krakowskich, kopalnia soli, zamek żupny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie