Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ułatwienia na lotniskach podczas Euro


18-05-2012


Ponad 2 mln miejsc w samolotach do/z Warszawy będą mieli do dyspozycji pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina w czasie Euro 2012. Zgodnie z nowelizacją ustawy o przygotowaniu turnieju, samoloty będą mogły starować i lądować na lotnisku bez ograniczeń w porze nocnej.


Z danych przedstawionych przez firmę ACL, pełniącą rolę koordynatora rozkładów lotów na Lotnisku Chopina, wynika, że do 2 maja przewoźnicy lotniczy zgłosili zamiar przysłania do Warszawy 587 samolotów przeznaczonych wyłącznie do dyspozycji kibiców piłkarskich.


Dodatkowo w czasie trwania turnieju na warszawskim lotnisku wyląduje także ponad 2,3 tys. samolotów czarterowych oraz 13,8 tys. samolotów rozkładowych. Łącznie w okresie od 1 czerwca do 8 lipca pasażerowie korzystający z warszawskiego portu będą mieli do dyspozycji ponad 2 mln miejsc w samolotach.


- Spodziewamy się, że w czerwcu pobite zostaną wszelkie rekordy pod względem wielkości ruchu na naszym lotnisku. Jesteśmy przygotowani do obsłużenia nawet do 60 tys. osób dziennie łącznie w przylocie i odlocie – zapewnia Andrzej Ilków, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych na Lotnisku Chopina.


W kwietniu Parlament znowelizował ustawę o organizacji Euro 2012, dzięki czemu w czasie mistrzostw w portach lotniczych miast-gospodarzy mistrzostw nie będą obowiązywały ograniczenia startów i lądowań samolotów w ciągu dnia i nocy. Dotyczy to okresu od 1 czerwca do 4 lipca na lotniskach w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, a także w Krakowie i Katowicach. Parlament zgodził się na zniesienie limitów ze względu na spodziewany zwiększony ruch lotniczy podczas turnieju.


"Decyzja o zniesieniu ograniczeń w lotach dziennych i nocnych przyczyni się do zwiększenia przepustowości i dostępności portów lotniczych i przestrzeni powietrznej, a także pozytywnie wpłynie na wzrost gospodarczy państwa" – wyjaśnia uzasadnienie nowelizacji ustawy.


W przypadku Lotniska Chopina oznacza to, że możliwe będzie odprawienie kibiców, którzy bezpośrednio po meczu na Stadionie Narodowym przyjadą na lotnisko i będą chcieli wrócić samolotem do domu.


- Bez zniesienia limitu operacji nocnych, nie moglibyśmy odprawić samolotów z kibicami zaraz po meczu. Musieliby oni czekać na swój lot aż do rana następnego dnia. Szczęśliwie możemy już powiedzieć, że tego problemu nie będzie – wyjaśnia Andrzej Ilków.


Źródło: lotnisko-chopina.pl


Komentujesz: Ułatwienia na lotniskach podczas Euro

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko chopina, euro 2012, port lotniczy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie