Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Tyskie i Poznańskie Browaria otwarte dla zwiedzających do późnego wieczora21-10-2010


Centra wycieczkowe przy browarach w Tychach i Poznaniu specjalnie dla osób zapracowanych i zajętych w ciągu dnia wydłużyły godziny zwiedzania. Teraz Browaria zapraszają przez sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 20.


Browarium to miejsce, które z pełnym przekonaniem rekomendujemy turystom zwiedzającym województwo śląskie oraz jego „pozytywnie zakręconym” mieszkańcom. To jeden z najważniejszych obiektów na Szlaku Zabytków Techniki i jednocześnie tzw. punkt kotwiczny na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Dłuższe godziny otwarcia zwiększają dostępność obiektu, a tym samym i jego atrakcyjność. Dzięki temu większa liczba osób będzie mogła zobaczyć, jak w Tychach warzy się jasne – mówi Adam Hajduga, wicedyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.


Centrum Wycieczkowe Lecha stało się ważnym i popularnym punktem na turystycznej mapie Poznania. Wydłużenie godzin otwarcia ułatwi jego zwiedzanie, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie mogło zobaczyć, jak w Poznaniu warzymy piwo – powiedział Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.


Centra wycieczkowe oprócz dogodnych godzin otwarcia, proponują gościom piwną wyprawę, która działa na wszystkie zmysły. Można posłuchać ciekawostek i anegdot, obejrzeć działający pełną parą zakład i film w technologii 3D oraz zakosztować piwa prosto z browaru.

Jako jedni z niewielu w Europie pokazujemy na żywo wszystkie etapy produkcji piwa. Od warzelni, poprzez fermentację, filtrację aż po rozlew butelek i puszek – mówi Alicja Domagała, koordynator Centrum Wycieczkowego Lecha.

Wszystkich gości od lat oprowadza kilkunastu wykwalifikowanych przewodników. Wycieczki zagraniczne mogą liczyć na zwiedzanie w językach obcych, między innymi niemieckim i angielskim. Wśród przewodników są byli pracownicy browarów, w tym główni piwowarzy, którzy mając ogromną wiedzę i doświadczenie mogą odpowiedzieć na wszystkie pytania gości.


Przedstawiają „na żywo” proces produkcji piwa, dzięki któremu powstaje 8 mln hektolitrów piwa rocznie, a 60 tys. butelek na minutę zapełnia się złotym trunkiem. Cała podróż w świat piwa, wraz z upominkiem i degustacją zawiera się w cenie biletu: normalnym za 12 zł i ulgowym za 6 zł. Gościom proponujemy też zabawy multimedialne. Można wysłać e-mail z ogromnej puszki piwa czy obejrzeć film w 3D – dodaje Katarzyna Wilczewska z Kompanii Piwowarskiej.


źródło: dziennikturystyczny.pl

Komentujesz: Tyskie i Poznańskie Browaria - zwiedzanie do wieczora

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wycieczka, piwo, poznań, muzeum browaru, browarium, warzelnia, tychy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie