Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Turystyka wspólnym przedwsięwzięciem

20-02-2009


"Współpraca w zakresie rozwoju i promocji polskiej turystyki" to tytuł konferencji zorganizowanej przez Małopolską Organizację Turystyczną 16 lutego w Krakowie, dotyczącej współpracy na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym w zakresie rozwoju turystyki.

 

 

W konferencji uczestniczyli między innymi Elżbieta Wąsowicz-Zaborek Wicepreze POT, Bartłomiej Walas Wiceprezes POT, Cezary Molski Wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej w POT oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Podczas oficjalnego otwarcia konferencji Wicemarszałek Leszek Zegzda wskazał na znaczącą rolę, jaką pełni turystyka w rozwoju gospodarki. Podkreślił też pozycję Małopolski na tle innych województw pod względem atrakcyjności turystycznej, o której decydują zarówno walory przyrodniczo – kulturowe jak i dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna (I miejsce pod względem liczby obiektów hotelarskich - 375 obiektów, czy I miejsce pod względem liczby parków narodowych - 6 parków narodowych).


W trakcie spotkania zostały omówione kierunki rozwoju turystyki w Polsce do roku 2015 oraz praktyczne działania, które mogą być pomocne w rozwoju i promocji turystyki w Polsce.

 

źródło: travelpolska.pl/TTG Polska

Kraków
Komentujesz: Turystyka wspólnym przedsięwzięciem

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie