Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2138)

Turystyczna oferta first minute


11-01-2013


Początek roku to czas, w którym biura podróży zaczynają promować nowe oferty wyjazdów wakacyjnych. Rezerwując wycieczkę odpowiednio wcześniej można zaoszczędzić nawet ok. 30 – 40 proc. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup wczasów w ofercie first minute?


Biuro podróży – kiedy wprowadza na rynek nowy katalog usług – promuje wycieczki, by sprzedać je jak najszybciej. W tym celu obniża koszt podróży o ok. 20-30 proc. Kupno wycieczki w takiej ofercie ma kilka niewątpliwych atutów. Z drugiej strony, konsument powinien dobrze się zastanowić zanim zdecyduje się na podpisanie umowy, jako że czasu do odlotu pozostało całkiem sporo.


– Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić, czy ta zawiera gwarancje rezygnacji oraz niezmienności ceny – podkreśla Marko Brinkmann z Tripsta.pl. Koszt wyjazdu nie powinien ulec zmianie, jednak od zasady są pewne ustępstwa. Przykładowo jest to zmiana kursu walut, koszt opłat lotniskowych, czy urzędowych, ale także przeładunkowych w portach morskich. Modyfikacja ceny, programu, miejsca odlotu, wiąże się z tym, że konsument może bez poniesienia dodatkowych kosztów zrezygnować z wycieczki. Jeśli konsument nie zgadza się na zmiany w opłatach, umowa powinna zagwarantować możliwość odstąpienia. Ponadto cena wyjazdu nie powinna ulec modyfikacji na czas 20 dni przed planowanym terminem wyjazdu.


Czujność powinny wzbudzić określenia typu „niedaleko plaży”, czy „blisko morza”. Zdecydowanie lepiej uniknąć kilkunastu kilometrowych spacerów, na które nie mamy ochoty. Wskazanym jest doprecyzowanie ogólnych stwierdzeń zawartych w umowie, gdyż znaczenie zwrotu „pokój z widokiem”, czy „śniadanie kontynentalne” dla wielu może być dyskusyjne. Warto również uniknąć zdziwienia, kiedy to trzygwiazdkowy hotel w Egipcie, będzie miał zupełnie inny standard niż ten, który oznaczony tym samym symbolem znajduje się w jednym z odwiedzonych przez nas wcześniej europejskich miast.


Gdyby konsument nadal posiadał wątpliwości może skorzystać z porady Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W przypadku zakupu wycieczki w ofercie first minute warto być pewnym, że zainwestowane pieniądze nie przepadną.


Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Turystyczna oferta first minute

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wycieczka, biura podróży, lato 2013


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie