Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Turyści nie dzwonią już do domu - wolą zalogować się na Facebooku


24-11-2010


Czekasz na wieści od znajomego będącego w podróży? Zamiast zerkać na telefon, zaloguj się do jednego z serwisów społecznościowych. Z raportu przygotowanego przez Sheraton Hotels & Resorts wynika, że ponad 60% turystów kontaktuje się z rodziną i znajomymi właśnie za pomocą serwisów tego typu. Badanie przeprowadzone zostało przez StudyLogic, objęło ponad cztery tysiące osób z Wielkiej Brytanii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

Ponad 1/3 badanych (36 proc.) dodaje, że aby podzielić się dobrą wiadomością raczej zalogowała by się, niż zadzwoniła. Okazuje się, że dla podróżujących dostęp do „społecznościówek” jest nieodzowny niczym woda i powietrze. 4/5 respondentów korzysta z nich przynajmniej raz dziennie, a 39% badanych przyznaje, że „nie mogłoby bez nich żyć”. 1/3 badanych przyznaje, że zagląda do nich kilka razy na godzinę.


Sheraton ujawnił również, że ponad połowa gości hoteli sieci korzysta z kawiarenek Link@Sheraton z bezpłatnym dostępem do internetu. Jak można się było spodziewać, najczęściej odwiedzaną stroną okazał się Facebook. 75% korzystających z kawiarenek, logowało się do serwisu w czasie swojego pobytu.


Badane osoby zapytane zostały również o wykorzystanie social media w procesie planowania wyjazdu. Wyniki wykazały, że robi to 64% badanych. W grupie wiekowej 25-34 odsetek ten jest nawet wyższy i wynosi 76%.


Wraz z przesunięciem szali w kierunku social media, co potwierdziło zlecone przez nas badanie, utworzenie kawiarni Link@Sheraton nie było luksusem, lecz koniecznością - powiedział Hoyt Harper, manager marki hoteli Sheraton.


Źródło: DziennikTurystyczny.pl
Foto: Sheraton.p

Komentujesz: Turyści zamiast telefonu wolą użyć Facebooka

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: sheraton, facebook, serwisy społecznościowe, internet, social media


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie