Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dolnośląska edycja 9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły 2012


06-09-2012


W dniach 7-9 września na zamku w Bolkowie podróżnicy z całej polski zobaczą 15 prezentacji z podróży, 11 filmów dokumentalnych i wezmą udział w warsztatach „Akademii Podróżowania Trzy Żywioły”. Impreza odbywa się na Dolnym Śląsku od 2008 r. Tegoroczna edycja została przeniesiona z Srebrnej Góry w nowe miejsce – na zamek w Bolkowie.


Gościem specjalnym imprezy będzie Piotr Pustelnik, trzeci Polak z kompletem ośmiotysięczników. Tomek Grzywaczewski zrelacjonuje Poland Trek, wyprawę od Rysów po Bałtyk, zainicjowaną przez belgijskiego podróżnika i łowcę przygód Louis-Philippe’a Loncke’go. Zajrzeć będzie można w Oczy Etiopii – to historia humanitarnej akcji medycznej „otwierania oczu” jednym z najbiedniejszych ludzi świata, którą zainicjowali podróżnicy Bożena i Staszek Kotlarczykowie.


Bartosz Jastrzębski, Jędrzej Morawiecki opowiedzą o fascynacji syberyjskim Mordorem, o rozpadzie iluzji, złudzeniu inności Rosji i o odkrywaniu na powrót jej niezwykłości. Magda Podsiadły zabierze do krainy zaklinaczy koni w Oaugadougou, stolicy Burkina Faso. Prezentacje uzupełnią warsztaty tematyczne poprowadzone przez profesjonalistów od taniego latania, jazdy autostopem i wynajętym jachtem po morzach i oceanach.


„Trzy Żywioły” to także Festiwal Filmów Świata, czyli dokumenty z tras i wyzwań. Zobaczyć będzie można m.in. nagradzany dokument „Cold” – o męskich zmaganiach w najwyższych górach świata, „I believe I can fly!” – o swobodnym spadaniu w przepaść, czy „El Sueño” – polski dokument o zmaganiu na desce z wielką falą. W czasie festiwalu odbędzie się polska premiera trzech filmów dokumentalnych: „Ostatni z Wielkich Nieznanych” o wyprawie w głąb nigdy wcześniej nie eksplorowanych rejonów Wielkiego Kanionu; „Odkrywając ścieżkę”, o wyprawie rowerowej w najpiękniejsze rejony świata oraz „Więźniowie Himalajów” film o życiu ostatnich kirgijskich Nomadów Afganistanu, których tradycja grozi wymarciem.


W ramach Festiwalu nie zabraknie konkursów i nagród dla publiczności. Tradycyjnie, głosami publiczności przyznana zostanie nagroda „Czwarty Żywioł” – dla najlepszego pokazu i filmu festiwalowego.


Szczegółowe informacje na stronie www.3zywioly.pl


Komentujesz: Trzy Żywioły na Dolnym Śląsku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: festiwal podróżniczy, bolków, 3 żywioły


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie