Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Toruń za pół ceny po raz drugi14-09-2011


Już po raz drugi odbędzie się akcja „Toruń za pół ceny”. W weekend 23-25 września 2011 r. mieszkańcy i turyści odwiedzający starówkę zapłacą mniej za korzystanie z atrakcji grodu Kopernika. Do przyjazdu turystów namawiać będą m.in. halabardnicy.


Ideą akcji jest ożywienie starówki i zintegrowanie społeczności lokalnej, w tym przede wszystkim przedsiębiorców prowadzących tu działalność gospodarczą. Obniżenie cen ma przyciągnąć na toruńską starówkę nie tylko turystów, ale także zachęcić mieszkańców do wyjścia z domu i skorzystania z atrakcji, jakie na ten szczególny weekend przygotowano. Akcję zaplanowano, jak w roku ubiegłym, na koniec września, co ma przyczynić się do przedłużenia, kończącego się zazwyczaj wraz z połową września, sezonu turystycznego.


Organizatorem akcji jest Radio Plus Toruń oraz Urząd Miasta Torunia. Z ramienia urzędu koordynatorem jest Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono hotele, restauracje, kawiarnie, kluby, instytucje kulturalne oraz sportowe, które w weekend od 23 do 25 września 2011 roku, obniżą ceny poszczególnych produktów i usług o 50 proc. Oferty nie muszą obejmować całego asortymentu. Istnieje możliwość stworzenia odrębnego menu czy oferty. Warunkiem jest jednak – inaczej niż w roku ubiegłym, kiedy to zniżki były różnej wysokości – obniżenie cen o połowę.


- Ubiegłoroczna akcja wypadła bardzo dobrze. Zainteresowanie, jakim cieszyły się zaangażowane w akcję lokale, instytucje kultury i sklepy na toruńskiej starówce w weekend 25-26 września 2010 r., przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na tle innych miast, w których prowadzono podobne działania, Toruń wypadł bardzo dobrze. W tym roku powinno być jeszcze lepiej, gdyż przyłączyło się więcej przedsiębiorców. Rok temu mieliśmy około 40 partnerów. W tym roku będzie ich ponad 60 – powiedziała Dorota Laskowska z Radia Plus.

Nowością tegorocznej edycji będzie np. obniżka cen na rejsy po Wiśle statkiem „Wanda”.


Akcja „Toruń za pół ceny” będzie promowana nie tylko na terenie Torunia, ale także w innych miastach jak Inowrocław, Bydgoszcz, Trójmiasto, Warszawa, Olsztyn, Poznań czy Łódź. Organizatorzy nawiązali również współpracę w lokalnymi mediami, aby mieć pewność, że idea projektu dotrze do większości mieszkańców naszego województwa.


- Ciekawą akcję promocyjną przygotowaliśmy w Trójmieście oraz Olsztynie. W niedzielę 18 września na Skwerze Kościuszki w Gdyni, molo w Sopocie, Długim Targu w Gdańsku oraz pod zamkiem w Olsztynie pojawi się oddział toruńskich halabardników. W ich role wcielą się aktorzy Baja Pomorskiego, którzy w formie zabawnych scenek rodzajowych zachęcać będą do odwiedzenia grodu Kopernika i skorzystania z atrakcji, jakie w ramach akcji „Toruń za pół ceny” przygotowano. Halabardnicy rozdawać będą ulotki dotyczące akcji, gadżety promocyjne Torunia i ulotki informujące o wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych, jakie w najbliższym czasie odbędą się w Toruniu. Ponadto będą częstować toruńskimi piernikami. Liczymy na to, że taka nietypowa akcja zachęci turystów, by do nas przyjechali – dodał Andrzej Szmak, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.


Akcja „Toruń za pół ceny” trwa od 23 do 25 września, w godzinach otwarcia obiektów usługowych i handlowych partnerów, którzy włączyli się do akcji.

Miejsca, które wezmą udział w akcji „Toruń za pół ceny”, są podane na stronie internetowej wydarzenia www.torun-za-pol-ceny.pl. Ponadto zostaną oznaczone specjalnymi plakatami, aby turyści oraz mieszkańcy Torunia nie mieli wątpliwości, których lokali czy instytucji dotyczy zniżka.


Komentujesz: Toruń za pół ceny po raz drugi

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: pół ceny, toruń, toruń za pół ceny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie