Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

The North Face Kalymnos Climbing Festival


04-10-2012


W dniach 26 - 30 września na greckiej wyspie Kalymnos odbyła się impreza The North Face® Kalymnos Climbing Festival, która zgromadziła czołowych zawodników i amatorów wspinaczki z całego świata.


Największe emocje towarzyszyły z pewnością zmaganiom w konkurencji PROject, w ramach której na zupełnie nowych drogach w sektorze Psili Riza, swoich sił spróbowali jedni z najlepszych wspinaczy na świecie.


Po 3 z 4 konkursowych dróg pokonali Yuji Hirayama i Caroline Ciavaldini z teamu The North Face oraz Alexander Megos, Michael Fuselier, Nicholas Favresse, Gabriele Moroni i Melissa Le Neve. To właśnie oni podzielili między sobą 5000 euro.
Wśród wspinaczy, którzy pokonali przynajmniej jedną drogę znaleźli się Sam Elias, Kilian Fischhuber, Dani Andrada, Hansjoerg Auer, Andre Neres i Iker Pou.
Kolejne 5000 euro powędrowało do najlepszych pań. Poza Ciavaldini i Le Neve nagrodzone zostały Anna Stöhr, Barbara Zangerl i Anna Nikoushkina.

W konkurencji Open Marathon rozgrywanej na drogach o trudności od 3c do 7a zwyciężył hiszpański duet Urko Carmona Bandarian i Sergio Sola Atares. Greczynki Sandra Nakamatsu i Tiia Porri zwyciężyły w kategorii kobiet, a w kategorii mieszanej najlepsi byli Anna i Dmytro Mushchynina z Ukrainy.

W BIG Marathon z drogami o trudności od 7a+ do 8a najsilniejszą parą mieszaną byli Hiszpanie Teresa Troya Gil i Iris Matamoros Quero. W kategorii mężczyzn zwyciężyli Rosjanie Vladimir Starstev i Stanislav Poplavski.Zmaganiom w skałach towarzyszyły także dodatkowe wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu. W piątkowy wieczór wszyscy chętni mogli wziąć udział w spotkaniu z Jamesem Pearsonem, Caroline Ciavaldini oraz Nicholasem Favresse, którzy opowiadali o swoich wspinaczkowych podróżach. W sobotni wieczór odbyło się wielkie greckie przyjęcie, które przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.


Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich na kolejną edycję The North Face® Kalymnos Festival, która odbędzie się jesienią 2013 roku.


Więcej informacji na stronie www.thenorthfacejournal.com/category/kalymnos


Komentujesz: The North Face Kalymnos Climbing Festival

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wspinaczka, wspinaczka alpinizm, north face


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie