Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

 Teraz Inowrocław - akcja promowania miasta

20-04-2009

 

Po raz kolejny blisko 30. żurnalistów całej Polski wzięło udział w tegorocznej edycji Press Tours „pod Tężnią” - Inowrocław. Uzdrowisko. Tak blisko - w dn. 17-19.04.br.

 

W tegorocznej edycji udział wzięli dziennikarze m.in. z Płocka, Iławy, Warszawy, Wrocławia, Brzegu, Bydgoszczy, Krakowa, Goleniowa, Wołomina Mogilna i Żywca. Przybyli dziennikarze zostali podczas weekendowego pobytu przyjęci z przysłowiową kujawska gościnnością przez organizatorów.
Pobyt rozpoczęła konferencja prasowa, podczas której pr4ezydent Ryszard Brejza przybliżył historię, oraz plany rozwoju kujawskiego grodu, a zwłaszcza związane z kurortem, po konferencji odbył się spacer po parku solankowym i następnie odbyło się spotkanie z działaczami społeczno-kulturalnymi. Podczas touru uczestnicy mieli możliwość skorzystania z zabiegów leczniczych miejscowych sanatoriach.

 

Ponadto przybyli goście mieli możliwość zwiedzenia bazyliki mniejszej pw. NMP, czyli najstarszego zabytku Inowrocławia, a także Muzeum Jana Kasprowicza, odbyła się wycieczka po najbliższej okolicy i podziwiano na niej skarby kultury polskiej; rotundę św. Prokopa i kościół św. Trójcy w Strzelnie, oraz romański Ośrodek Kultury im. Ottona i Bolesława, kruszwicką kolegiatę, mysią wieżę, po czym zwiedzanie zakończono rejsem po Gople. Natomiast w ostani dzień pobytu został rozstrzygnięty konkurs na krótki tekst promujący Inowrocław.

 

źródło: Mirosław Kowalski/ ttg.com.pl

 Komentujesz: Teraz Inowrocław - akcja promowania miasta

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie