Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Powstaje teledysk do hymnu promującego „Mazury Cud Natury”23-05-2011


Aby rozpowszechnić akcję „Mazury Cud Natury” związaną z udziałem w światowym konkursie Fundacji „New7Wonders” na 7 Nowych Cudów Natury, na początku 2011 r. powstał swoisty hymn o Mazurach, w którym śpiewają artyści związani z regionem.

Obecnie kręcony jest teledysk do piosenki. Zdjęcia kręcono w warszawskim studiu, a obecni byli: Ryszard Rynkowski, Janusz Panasewicz i Wojtek "Łozo" Łozowski z zespołem Afromental. Teraz artyści przyjechali do Olsztyna, skąd wyjadą na Mazury, by dokończyć zdjęcia.


- Mazury są piękne, a piękno kocha się za to, że po prostu jest. To miejsce, gdzie można znaleźć prawdziwą naturę, coś co jest jeszcze niezadeptane i niezabetonowane. Mam nadzieję, że to nigdy nie ulegnie zmianie. Że jeziora nadal będą tak naturalne, a różnorodne gatunki ptaków nie wyginą - twierdzi Ryszard Rynkowski.


Janusz Panasewicz z kolei może pochwalić się miłością odwzajemnioną.
- Kocham Mazury, ale ta miłość jest z wzajemnością. Dwa lata temu w Olecku przyznano mi zaszczytne wyróżnienie - zostałem honorowym obywatelem tego miasta. Pewnie częściowo dlatego, że się tam urodziłem. Do dziś mieszka tam moja mama, a ja, kiedy tylko mogę, jeżdżę tam. I zawsze czuję się jak u siebie i chętnie wracam do swoich ulubionych ścieżek. Cieszę się, że to właśnie Mazury reprezentują Polskę w plebiscycie na Nowe 7 Cudów Natury. Konkurencję będą miały wielką, ale, mam nadzieję, że sobie poradzą - mówi wokalista zespołu Lady Pank.


Wojtek Łozowski wylicza natomiast zalety tej części Polski. - Niesamowity klimat, spokój, piękne krajobrazy, mnóstwo zieleni... To wszystko przychodzi mi na myśl, gdy myślę o Mazurach. Bardzo lubię tam wracać do rodziny, znajomych i pięknych wspomnień. Cieszę się, że pochodzę z tak pięknego regionu - przekonuje frontman Afromental.


Autorem tekstu i muzyki hymnu „Cudne Mazury” jest Krzysztof Jaworski z zespołu Harlem. Premiera teledysku przewidziana jest na początek czerwca.


Komentujesz: Teledysk do akcji Mazury Cud Natury

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: olsztyn, mazury, warmia i mazury, mazury cud natury


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie