Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Tegoroczne święta mogą być wyjątkowo mroźne16-12-2010


Jak informuje dzisiejsze “Metro”, z ostatnich prognoz pogody wynika, że w Święta w najlepszym wypadku będziemy mieli tęgi mróz, w najgorszym zaś gołoledź.


Symulacje amerykańskiego instytutu meteorologicznego wskazują, iż temperatury około zera, a co za tym idzie ślizgawka na drodze i gołoledź, mogą utrzymywać się podczas świąt. Jeszcze bardziej drastyczną wizję przedstawiają meteorolodzy niemieccy. Ich zdaniem tęgie mrozy mogą powrócić do Polski jeszcze w środę - przyznała gazecie dyżurna synoptyk IMGW Cedzyńska-Ziemba.Nadejściu lekkiej odwilży nie dziwi się prof. Jacek Piskozub, klimatolog z Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie. Już pod koniec listopada, gdy ostrzegał w rozmowie z "Metrem" przed uderzeniem zimy, zastrzegał, że na Boże Narodzenie możemy spodziewać się odwilży. Spowodowane to miało być anomalią klimatyczną na Pacyfiku.


Przyszłotygodniową odwilż prognozują także górale. Ostrzegają jednak, że przed świętami może dojść do załamania pogody, co potwierdzałoby scenariusz niemiecki. Miałoby to być spowodowane przez „wietek”, czyli ostatnią pełnią Księżyca, która wypada 21 grudnia. Jak mółwię górale, na wietku potrafi zamrozić, poduć i poprószyć.


O ostrożność apeluje policja. Mundurowi radzą kierowcom, aby poza wymianą opon wzięli dodatkowe dwa dni wolnego. Odradzają więc świąteczny wyjazd w piątek po pracy. Najlepiej wziąć dzień wolny na piątek i poniedziałek po świętach i wyjechać w obie strony z samego rana - radzi nadkomisarz Paweł Mąkol ze stołecznej drogówki.


Źródło: PAP/wp.pl

Komentujesz: Tegoroczne święta mogą być wyjątkowo mroźne

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: święta, boże narodzenie, wyjazd zimowy, mróz


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie